Acer Nitro 5 AN515-55 yaşadığım sorunlar

Çok saçma gelebilir ama, LoL ve CS:GO gibi oyunlar DX9 kullanıyor, DirectX 9.0c kurup o şekilde dener misin bir de?

Bunu denedim yaklaşık 10-15 FPS civarı bir artış oldu. Fakat durum hala aynı. En düşük ayarda da en yüksek ayarda da aynı FPS'yi alıyorum hala.

Nitro sense özelliği neden açık değil?
Nasıl yani?

Ben kaldırmıştım sorun düzelmişti.
Sorundan kastınız ısınmasıysa cihazın ısınması benim için sorun değil asıl sorun aldığım FPS değerleri.

Görev yönetici üzerinden Nvidia RTX 3050 Tİ olarak görünen kısımda aktivite görünmüyorsa oyunlarda dahili GPU çalışıyor olabilir bence. Daha net anlayabilmek için Nvidia Denetim Masası Programını açıp üstteki seçeneklerde bir yerlerde "Bildirim alanında GPU etkinliğini göster" diye bir opsiyon var. Onu aktif edip oyuna girin. Daha sonra masaüstüne tekrar dönüp sağ alttaki Nvidia etkinlik simgesini kontrol edin. Böylece Nvidia 3050 Ti' yın devreye girip girmediğini netleştirmiş olursun.
Devrede görünüyor.

Maalesef bu cihazda böyle sorunlar mevcut. Intel işlemciler 10. nesilde ciddi bir ısınma sorunu yaşamakta. Harici monitör ile ciddi FPS artışı yaşarsınız. AMD ve Intel işlemcili Nitro incelemelerimde görebilirsiniz. Ciddi bir fark var işlemci sıcaklıklarında. Ayrıca incelememde Intel işlemcili modelde harici monitör ve dahili monitörle olan FPS farkını da paylaştım inceleyebilirsiniz.
Intel işlemcili model:
AMD işlemcili model:

Geri
Yukarı