Acer Nitro 5 AN515-55 yaşadığım sorunlar

Hocam öncelikle geçmiş olsun. Hiç doğru değerler değil bu söyledikleriniz. Servisle konuşmayı denediniz mi? Başka bir cihazla değiştirebilirler veya sorunu çözebilirler. Tabi bu da sancılı bir süreç olacaktır. Cihazınızı uzun süre göremeyebilirsiniz.

Aygıt Yöneticisi'nden görüntü ile ilgili olanı seçin oradan Intel Graphics olanı devre dışı bırakın.
Pek sağlıklı bir çözüm olduğunu düşünmediğim için yapmadım birkaç tane daha konuda görmüştüm bunu. Zaten diğer arkadaşta söylemiş aynısını.

"özellikle Windows 11'e geçtiğimden beri yaşadığım sorun çok arttı."

Windows 10 ile devam etmenizi öneririm. 11'in hala tam olarak oturduğunu düşünmüyorum.
Tekrar Windows 10'a dosyalarımı kaybetmeden nasıl dönebilirim?

Pek sağlıklı bir çözüm olduğunu düşünmediğim için yapmadım birkaç tane daha konuda görmüştüm bunu. Zaten diğer arkadaşta söylemiş aynısını.

Tekrar Windows 10'a dosyalarımı kaybetmeden nasıl dönebilirim?
10 gün içinde Ayarlar kısmından geriye dönüş var. 10 günü geçirdiyseniz temiz kurulum gerekiyor.

Nitro'larda RAM tek kanal kullanılıyor genelde, o yüzden FPS'iniz dusuk olabilir sıcaklıklarda bır sorun goremedım o işlemcinin o kadar ısınması normal.
c.png

Dediğiniz gibi RAM tek kanal fakat bu kadar düşük FPS'ler görmemin buna bağlı olduğunu sanmıyorum, ayrıca bilgisayarda ayar vs. değiştirdiğimde yükseltme veya ayarları düşürme işlemlerinde de FPS sabit kalıyor.

İade hakknız devam ediyorsa iade edip Lenovo Ideapad Gaming 3 alabilirsin.
Geçti malesef.

Eki Görüntüle 1440197
Dediğiniz gibi RAM tek kanal fakat bu kadar düşük FPS'ler görmemin buna bağlı olduğunu sanmıyorum, ayrıca bilgisayarda ayar vs. değiştirdiğimde yükseltme veya ayarları düşürme işlemlerinde de FPS sabit kalıyor.

Geçti maalesef.

LoL CS:GO oyunlarında dusuk FPS alıyorum demissiniz, o oyunlarda tek kanal RAM'le dusuk FPS almanız normal o yüzden soyledım AAA oyunlarda vesairede dusuk FPS alıyor musunuz?

Hocam öncelikle geçmiş olsun. Hiç doğru değerler değil bu söyledikleriniz. Servisle konuşmayı denediniz mi? Başka bir cihazla değiştirebilirler veya sorunu çözebilirler. Tabi bu da sancılı bir süreç olacaktır. Cihazınızı uzun süre göremeyebilirsiniz.
Servisle konuşmayı denemedim o derde strese girmek istemedim malum ülkemizde teknik servisler pek işlevsel değiller. Giden cihaz aynı şekilde geri geliyor, mağdur oluyoruz zamanımızdan çalınıyor. Eğer bir çözüm bulamazsak son çare olarak servis ile görüşücem.

LoL CS:GO oyunlarında dusuk FPS alıyorum demissiniz, o oyunlarda tek kanal RAM'le dusuk FPS almanız normal o yüzden soyledım AAA oyunlarda vesairede dusuk FPS alıyor musunuz?
Oyun fark etmiyor GTA 5, Forza Horizon 4, Genshin Impact, Witcher 3, Valorant ve CS:GO oynadım hepsi aynı.

Ek olarak söyleyeyim düşey senkronizasyon diye geçiyordu sanırım (V-Sync)
kapalı FPS sınırlamaları kapalı şekilde Nvidia Denetim Masası üzerinden de RTX3050Ti seçili şekilde denedim hepsini oyunların ne yaptıysam olmadı.

Son düzenleme:
Çok saçma gelebilir ama, LoL ve CS:GO gibi oyunlar DX9 kullanıyor, DirectX 9.0c kurup o şekilde dener misin bir de?

GPU kullanımınız vesairemi az Afterburner'da takıp etmedinizmi sorunu?
Yukarıda Forza oynarken olan Afterburner bilgileri var sadece işlemcinin ekran kartını kullanıyor Nitro Sense üzerinde de ekran kartını kullanmıyor olarak görünüyor aynı şekilde görev yöneticisinde de ekran kartı kullanılmıyor hiç.

Çok saçma gelebilir ama, LoL ve CS:GO gibi oyunlar DX9 kullanıyor, DirectX 9.0c kurup o şekilde dener misin bir de?

Yarın iş çıkışı Dx9 öncesi ve sonrası değerleri atacağım. Konuyu takibi bırakmazsanız sevinirim.

Geri
Yukarı