Acer Nitro 5 AN515-58-503p ısınıyor mu?

TeknoMahluk

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba. Bugün elime geçti aynı model ama boşta fanlar 2000 RPM ile çalışıyor. Siz boşta 0 demişsiniz. Herhangi bir BIOS güncellemesi vs yaptınız mı? Bilmediğim bir ayar varsa söyler misiniz lütfen. Sezsiz moda da alsam 2000'nin altına düşmüyor. Hiçbir şey yokken bu fan sesi rahatsız ediyor beni bayağı.

Merhaba. Bugün elime geçti aynı model ama boşta fanlar 2000 RPM ile çalışıyor. Siz boşta 0 demişsiniz. Herhangi bir BIOS güncellemesi vs yaptınız mı? Bilmediğim bir ayar varsa söyler misiniz lütfen. Sezsiz moda da alsam 2000'nin altına düşmüyor. Hiçbir şey yokken bu fan sesi rahatsız ediyor beni bayağı.

Boşta 0 RPM asla olmaz, her zaman 1000-2000 civarında olur boşta. Full yükte eskiler 5600RPM yeniler ise 7 bin küsur RPM'e kadar çıkıyor.

Miles morales testi.

Ben de aynı modele bakıyorum da merak ettim ısınma problemini macun değiştirerek çözebildiniz mi? Yaşadığınız başka bir sorun var mı?
Fanları 7300 RPM'e çekince kasanın sol altında titreşim gibi bir şey oluyor. Onun dışında daha bir şey yaşamadım, bir macun olayı var param olunca değiştireceğim. Dün 88 civarı aldığım oyunda bugün daha yüksek FPS ile 76 derece alıyorum. Bilgisarın keyfine bağlı. Dışarıda yağmur yağıyordu ondan da olabilir.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-09-11 164826.png
    Ekran görüntüsü 2023-09-11 164826.png
    3,2 MB · Görüntüleme: 59
Merhaba bende yeni sipariş verdim ama bir sorum olacak kasasını açınca garantiden çıkıyor mu?
Bildiğim kadarıyla hayır.

Yakında video atmayı düşünüyorum.
RDR2
Rocket League
Minecraft RTX
Spider man Remastered
Spider man Miles morales
God of War
Forza Horizon 5
Bu oyunlarda olan sıcaklık değerlerini paylaşan bir video çekeceğim. 1-2 hafta sürebilir.

Bildiğim kadarıyla hayır.

Yakında video atmayı düşünüyorum.
RDR2
Rocket League
Minecraft RTX
Spider-Man Remastered
Spider-Man Miles Morales
God of War
Forza Horizon 5
Bu oyunlarda olan sıcaklık değerlerini paylaşan bir video çekeceğim. 1-2 hafta sürebilir.

Hocam siz macunu değiştirmiş miydiniz? Değiştirip testleri yaparsanız daha iyi olur, macunun kalitesi belli zaten.

Susturmam yeni bitti, sorunuz varsa yanıtlayayım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Buyrun çektim biraz.

Hocam öncelikle hayırlı olsun bu modelden almayı düşünüyorum hiç sorun çıkardı mı bu süre içinde?
İşlemcim bi ara çok ısınmaya başlamıştı, düzeldi şimdi sorunum yok.

Boşta 0 RPM cihazı uzun zaman açmadığım zaman oluyor, geri 2k oluyor 10-20 dakika sonra. Fanlar kendine gelemiyor herhalde. 2k RPM boşta için ideal, rahatsız etmemesi lazım.

Bugün GoW testi atacağım.

Ow Throttle sanırım. @LittleWarlocc

PL2 hallederiz ama bd prochot uygulamadan kapanmıyorsa BIOS üzerinden kapaman gerekmekte. Thermal throttle çarpan kısarak ya da macun değişerek çözmen gerekiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı