Çözüldü Acer Nitro 5 AN515-58-72jl RTX 4060 TDP değeri 80'e düşüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

heaxbey

Decipat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam.

Acer Nitro 5 AN515-58-72jl modelini kullanmaktayım. RTX 4060 ekran kartına sahibim. NVIDIA Denetim Masası'ndan baktığım zaman maksimum grafik gücü 140W gözüküyor. Afterburner üzerinden GPU'nun watt tüketimini açtım ne kadar tükettiğini görmek için fakat başlıkta da belirttiğim gibi 80W'lerde dolaşıyor. Hatta hatta 60 - 70'e düştüğü de oluyor.

Bu normal mi? Sonuç olarak ekran kartı tam gücünü kullansa daha performanslı olmaz mı?

Peki 140'a nasıl çıkartabilirim?
Çıkartamazsın. Genel olarak maksimum 100W görüyor zaten o kart. Performans farkı da olmuyor bu arada, ondan 140W yapmak istemene gerek yok.

Çıkartamazsın. Genel olarak maksimum 100W görüyor zaten o kart. Performans farkı da olmuyor bu arada, ondan 140W yapmak istemene gerek yok.

Bu voltaj limiti performansın önüne geçer mi o zaman?

Yok zaten konuyu da gör diye attım. Performans farkı olmuyor.
Oyun açısından 100W'ın performansa katkısı bulunmuyormuş konuda öyle söylüyor.
''Daha az tüketim yapması basit mantıkla cihazların daha az ısınacağı için iyi bir duruma gelse de, kartları nispeten güçsüz kılıyor ve aradaki performans farkını açıyor.''
Anladığım kadarıyla voltaj limiti kartları güçsüz kılıyor ve performansa da etkisi oluyor. lakin oyun performansı için 100W üstü fark yaratmıyor. doğru mu anladım.

Oyun açısından 100W'ın performansa katkısı bulunmuyormuş konuda öyle söylüyor.
''Daha az tüketim yapması basit mantıkla cihazların daha az ısınacağı için iyi bir duruma gelse de, kartları nispeten güçsüz kılıyor ve aradaki performans farkını açıyor.''
Anladığım kadarıyla voltaj limiti kartları güçsüz kılıyor ve performansa da etkisi oluyor. lakin oyun performansı için 100W üstü fark yaratmıyor. doğru mu anladım.
Evet tam olarak öyle.

Geri
Yukarı