Çözüldü AMD RX 6700 XT no signal hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

XessSup

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar denemediğim yol kalmadı bıktım artık. Bir anda monitor siyah ekran veriyor sonra Signal yok yazısı çıkıyor. Bilgisayar arkada çalışıyor ama yeniden başlatana kadar görüntü gelmiyor. Yeniden başlattığımda Windows kasıyor aygıt yöneticisinde ekran kartının devre dışı kaldığını görüyorum. Ve sürücü güncelleştir aktif et demeden düzelmiyor. Var mıdır çözümü bilen? Windows 11'den 10'a geçtim sürücü değiştirdim sildim tekrar kurdum ekran kartı girişlerine baktım görüntü kablosunu değiştirdim.

@kino

Çözüm
Sorunu çözdüm AMD işlemciye otomatik overclock yapıyormuş. İşlemciyi ayarlaması için AI Suite 3 indirdim sorun çözüldü.
En soldaki harici 2 pin tam takılı mı göremiyorum onu doğrular mısınız?

Evet takılı.

Şimdi dikkatimi çekti.

Ekran Alıntısı.PNG

AMD driverında CPU hız aşırtma başarılı da duruyor işlemciden kaynaklı oluyor olabilir mi bunu varsayılana çekmemiz lazım mı?

@kino hocam sizde bakabilir misiniz?

Dosya Ekleri

• IMG_3837.jpeg
    IMG_3837.jpeg
    139,2 KB · Görüntüleme: 8
Son düzenleme:
İstiyorsan dene ama en garantisi eve bir elektrikçi çağırtıp topraklamada kaçak olup olmadığını ölçtürmek. Eğer topraklamada bir kaçak oluyorsa o ekran kartı yakında bozulabilir.

Sorunu çözdüm AMD işlemciye otomatik overclock yapıyormuş. İşlemciyi ayarlaması için AI Suite 3 indirdim sorun çözüldü.

Çözüm

Geri
Yukarı