Acer Nitro 5 AN515-58 laptop oyun sırasında 86 derece oluyor

THE WAYNE

Attopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, laptopum Acer Nitro 5 AN515-58, i7, 12700H, 16 GB RAM, RTX 4060 ekran kartı, 512 GB SSD... PC'yi alalı 2 ay olacak bu süre zarfında çok güzel kullandım hiçbir sıkıntı çıkmadı ama son 2 gündür PC boştayken sanki Red Dead Redemption 2 oynuyormuşum gibi fan mı çalışıyor ekran kartı mı çalışıyor anlayabilmiş değilim, bu durum beni rahatsız ediyor, hw monitorden baktım ekran kartı Memory kısmında 86 derece yazıyor, işlemci falan 40 derecelerde, rica ediyorum çözümü bilen arkadaşlar varsa yardım etsin bu kadar ısınma ve ses neden kaynaklanıyor olabilir, çözümü nedir? Saygılar...

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba, laptopum Acer Nitro 5 AN515-58, i7, 12700H, 16 GB RAM, RTX 4060 ekran kartı, 512 GB SSD... PC'yi alalı 2 ay olacak bu süre zarfında çok güzel kullandım hiçbir sıkıntı çıkmadı ama son 2 gündür PC boştayken sanki Red Dead Redemption 2 oynuyormuşum gibi fan mı çalışıyor ekran kartı mı çalışıyor anlayabilmiş değilim, bu durum beni rahatsız ediyor, hw monitorden baktım ekran kartı Memory kısmında 86 derece yazıyor, işlemci falan 40 derecelerde, rica ediyorum çözümü bilen arkadaşlar varsa yardım etsin bu kadar ısınma ve ses neden kaynaklanıyor olabilir, çözümü nedir? Saygılar...

Sorun yok ki? Intel işlemciler sıcak çalışır.

Boşta görev yöneticisine girip işlemci ve gpu kullanımı var mı varsa % kaç?
öncelikle mesajıma cevap verdiğiniz için teşekkür ederim şu an cpu yüzde 2, ghz olarak 1.29 ile 1.70 arası gidip geliyor, gpu 1 ise yüzde 0, 64 derece görünüyor bellek ise 6.7 yüzde 43 görünüyor

Sorun yok ki? Intel işlemciler sıcak çalışır.
ama şu an pc boşta ve 2 aydır ilk defa bu sorunla karşılaştım hatta far cry 6 oynarken oyunu arka plana attıktan birkaç dakika sonra bile böyle sesli çalışmayı ve ısınmayı bırakıyordu sanki hiç oyun açık değilmiş gibi

Öncelikle mesajıma cevap verdiğiniz için teşekkür ederim şu an CPU yüzde 2, GHz olarak 1.29 ile 1.70 arası gidip geliyor, GPU 1 ise yüzde 0, 64 derece görünüyor bellek ise 6.7 yüzde 43 görünüyor.

Ama şu an PC boşta ve 2 aydır ilk defa bu sorunla karşılaştım hatta Far Cry 6 oynarken oyunu arka plana attıktan birkaç dakika sonra bile böyle sesli çalışmayı ve ısınmayı bırakıyordu sanki hiç oyun açık değilmiş gibi.

Nasıl zeminde kullanıyorsun?

Geri
Yukarı