Acer nitro 5 AN515-58 Laptop'a sürücüler nasıl kurulur?

serasera

Centipat
Daha fazla  
ACER'ın kendi sitesinden sürücüleri buldum ve indirdim ama nasıl kuracağımı bilmiyorum. Adım adım bana yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anladım. Hepsini kurmana gerek yok oradakilerin. Windows Update yaptıktan sonra ekran kartı, chipset, ses sürücülerini kurman yeterli. Sen Windows Update işlemini yap, gerisi için ben yönlendireceğim.

Windows Update çalıştırıp gelen tüm güncellemeleri gerçekleştir. Bu işlem gerçekleşirken ekranın gidip gelebilir, çünkü Windows temel grafik sürücülerini yükleyecektir. Tüm güncellemeleri gerçekleştirdikten sonra bilgisayarını yeniden başlat.

Windows Update işleminden sonra bilgisayar açılınca aşağıdaki sürücüleri kur.

Intel grafik sürücüsü.
1- Direkt üzerine çift tıklayarak kurulumu başlat.

2- Kurulum yönergelerini izleyerek kurulumu tamamla. Kurulum gerçekleşirken ekran gidip gelebilir, çünkü bu bir grafik sürücüsü.

NVIDIA ekran kartı sürücüsü. Normalde 522.25 sürümü vardı ama onda ekran kartı kullanımı sorunu yaşayan kullanıcılar olmuş. Ondan dolayı bir önceki sürümü koydum.

2- Kurulumda "NVIDIA grafik sürücüsü ve GeForce Experience" veya "NVIDIA Grafik Sürücüsü" gibi bir seçenek sunacaktır. En baştakini seçebilirsin.

3- Daha sonra hızlı veya özel kurulum soracaktır. Hızlı kurulum deyip devam et ve sürücünün kurulmasını bekle. Kurulum gerçekleşirken ekran gidip gelebilir, çünkü bu bir grafik sürücüsü.

Intel chipset sürücüsü.
Kurulum adımları konuda yer almaktadır.

Intel Serial IO sürücüsü. Intel 6xx/7xx kısmındaki sürücüyü indir.

Ses sürücüsü. Bu sürücüyü kurmadan önce DDU işleminin yapılması önerilir. Kurulum adımlarında mevcut nasıl yapıldığı.
DDU işlemi için DDU linki.

1- Çift tıklayınca klasöre ayıklayacaktır. O klasöre gir.

2- Display Driver Uninstaller.exe dosyasını çalıştırarak programı aç

3- DDU ayarlarını açıp en alttaki "Windows bir aygıt için bir sürücü aradığında..." seçeneğini işaretle.

4- Cihazı seçin kısmından ses kartını seçip Realtek'i seç.

5- "Temizledikten sonra yeniden başlat" seçeneğine tıklayarak işlemin tamamlanmasını bekle.

6- Bilgisayarın açılınca indirdiğin ses sürücü dosyasının içerisindeki klasörü çıkart ve klasördeki Setup.exe'ye çift tıklayıp kurulumu başlat.

7- Kurulum yönergelerini izleyerek kurulumu tamamla.

8- Kurulum bittikten sonra bilgisayarını yeniden başlat.

Bu işlemlerden sonra aygıt yöneticisine gir ve ünlemli bir aygıt var mı yok mu diye kontrol et. Varsa donanım kimliğini gönder, gerekli sürücüsünü atalım.

Donanım kimliği nasıl gönderilir?
Aygıta sağ tıklayıp "Özellikler > Ayrıntılar" kısmına gel. Seçeneklerden "Donanım kimlikleri"ni seç ve listelenen tüm kimlikleri mouse ile kopyalayarak buraya gönder.

Son düzenleme:
Anladım. Hepsini kurmana gerek yok oradakilerin. Windows Update yaptıktan sonra ekran kartı, chipset, ses sürücülerini kurman yeterli. Sen Windows Update işlemini yap, gerisi için ben yönlendireceğim.

Windows Update çalıştırıp gelen tüm güncellemeleri gerçekleştir. Bu işlem gerçekleşirken ekranın gidip gelebilir, çünkü Windows temel grafik sürücülerini yükleyecektir. Tüm güncellemeleri gerçekleştirdikten sonra bilgisayarını yeniden başlat.

Windows Update işleminden sonra bilgisayar açılınca aşağıdaki sürücüleri kur.

Intel grafik sürücüsü.

2- Kurulum yönergelerini izleyerek kurulumu tamamla. Kurulum gerçekleşirken ekran gidip gelebilir, çünkü bu bir grafik sürücüsü.

NVIDIA ekran kartı sürücüsü. Normalde 522.25 sürümü vardı ama onda ekran kartı kullanımı sorunu yaşayan kullanıcılar olmuş. Ondan dolayı bir önceki sürümü koydum.

2- Kurulumda "NVIDIA grafik sürücüsü ve GeForce Experience" veya "NVIDIA Grafik Sürücüsü" gibi bir seçenek sunacaktır. En baştakini seçebilirsin.

3- Daha sonra hızlı veya özel kurulum soracaktır. Hızlı kurulum deyip devam et ve sürücünün kurulmasını bekle. Kurulum gerçekleşirken ekran gidip gelebilir, çünkü bu bir grafik sürücüsü.

Intel chipset sürücüsü.

Intel Serial IO sürücüsü. Intel 6xx/7xx kısmındaki sürücüyü indir.

Ses sürücüsü. Bu sürücüyü kurmadan önce DDU işleminin yapılması önerilir. Kurulum adımlarında mevcut nasıl yapıldığı.
DDU işlemi için DDU linki.

1- Çift tıklayınca klasöre ayıklayacaktır. O klasöre gir.

2- Display Driver Uninstaller.exe dosyasını çalıştırarak programı aç

3- DDU ayarlarını açıp en alttaki "Windows bir aygıt için bir sürücü aradığında..." seçeneğini işaretle.

4- Cihazı seçin kısmından ses kartını seçip Realtek'i seç.

5- "Temizledikten sonra yeniden başlat" seçeneğine tıklayarak işlemin tamamlanmasını bekle.

6- Bilgisayarın açılınca indirdiğin ses sürücü dosyasının içerisindeki klasörü çıkart ve klasördeki Setup.exe'ye çift tıklayıp kurulumu başlat.

7- Kurulum yönergelerini izleyerek kurulumu tamamla.

8- Kurulum bittikten sonra bilgisayarını yeniden başlat.

Bu işlemlerden sonra aygıt yöneticisine gir ve ünlemli bir aygıt var mı yok mu diye kontrol et. Varsa donanım kimliğini gönder, gerekli sürücüsünü atalım.

Donanım kimliği nasıl gönderilir?
Aygıta sağ tıklayıp "Özellikler > Ayrıntılar" kısmına gel. Seçeneklerden "Donanım kimlikleri"ni seç ve listelenen tüm kimlikleri mouse ile kopyalayarak buraya gönder.
dediklerinizi yaptım aygıt yöneticisinde hiçbirinde ünlem yok. ama hoparlör çalışmıyor mesela. ddu dediğiniz şeyi de anlamadım. bir de benim asıl sormak istediğim şuydu; yani bunları indire bastıktan sonra bilgisayarda indirilenler kısmında gözüküyor ya sonrasında ne yapmam lazım neye basıcam nasıl kurucam?

Bir de benim asıl sormak istediğim şuydu; yani bunları indire bastıktan sonra bilgisayarda indirilenler kısmında gözüküyor ya sonrasında ne yapmam lazım neye basıcam nasıl kurucam?
Kendi indirdiğin 29 şeyin kurulumunu teker teker anlatmak zor ve bunların hepsini kurmanın hiçbir anlamı yok. Zaten bazıları aynı sürücülerin farklı sürümleri. Ben de sana iletimde o 29 tanesini kurmaya gerek olmadığını, benim belirttiklerimi yaptıktan sonra başka bir şey yapmana gerek kalmayacağını belirttim.

Kurulum konusunda da kendi attığım sürücülerin hepsinin kurulum adımı mavi renkteki sürprizbozan içerisinde mevcut.

dediklerinizi yaptım aygıt yöneticisinde hiçbirinde ünlem yok. ama hoparlör çalışmıyor mesela. ddu dediğiniz şeyi de anlamadım.
DDU işlemini yapmadan ses sürücüsünü kurmaya çalışmışsın, sesler de gitmiş anladığım kadarıyla. Zaten DDU işlemini önerme sebebim de sorun çıkmaması içindi. Yine sürprizbozan içerisinde belirttim adım adım DDU işleminin nasıl yapıldığını. DDU ile mevcut ses sürücüsü kaldırılıyor. Kurulum adımlarını okuyup adım adım yaparsan sorunun düzelecektir.

Geri
Yukarı