Acer Nitro 5 AN515-58 pili çabuk bitiyor

yamanmuriqi

Picopat
1 hafta oldu Acer Nitro 5 AN515-58 i712700H 4060 ekran kartı var güç tasarrufunda da olsa pil az gidiyor bence bilgisayar mı böyle yoksa benim laptopumda sıkıntı mı var?

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2024-01-03 212926.png
    Ekran görüntüsü 2024-01-03 212926.png
    70,9 KB · Görüntüleme: 27
1 hafta oldu Acer Nitro 5 AN515-58 i712700H 4060 ekran kartı var güç tasarrufunda da olsa pil az gidiyor bence bilgisayar mı böyle yoksa benim laptopumda sıkıntı mı var?

Sistem güçlü ancak bu tarz laptoplarda yeni kartlarda güç kısıtlaması yapılıyor seninkinde yapılmamışsa bu değerler normal hem şarjda olmadıkça asıl performansını alamazsın oyun vs oynuyorsan kesinlikle şarjda oynamanı öneririm. İş için ise işlemci h serisi pil çok kullanması normal.

Olması gerektiği gibi siz kaç saat bekliyorsunuz ? Bu cihazların pilleri maalesef çokta büyük değiller.

Harici ekran kartını devre dışına (iGPU) bırakabiliyorsanız o biraz artıracaktır, onun dışında değerleriniz gayet normal.

Sistem güçlü ancak bu tarz laptoplarda yeni kartlarda güç kısıtlaması yapılıyor seninkinde yapılmamışsa bu değerler normal hem şarjda olmadıkça asıl performansını alamazsın oyun vs oynuyorsan kesinlikle şarjda oynamanı öneririm. İş için ise işlemci h serisi pil çok kullanması normal.

Oyun konusunda prize takılı oynuyorum ama belge düzenleme vs ailem de kullanıyor laptopu az dediler bana da biraz az geldi sanki ondan sordum teşekkürler.

Olması gerektiği gibi siz kaç saat bekliyorsunuz? Bu cihazların pilleri maalesef çok da büyük değiller.

Hocam 4 saati kesin çıkarsa güzel olurdu bundan önceki laptopum oyun laptopuydu 4 saati görüyordu ilk aldığımda ama o AMD işlemciydi sanırım AMD pil konusunda Intel h serisine göre daha iyi laptoplarda.

Oyuncu laptopları için gayet normal. Ortalama ofis kullanımında 2-4 saati çıkarması gerek.

4 saati net görürse en azından beni kurtarır.

Harici ekran kartını devre dışına (iGPU) bırakabiliyorsanız o biraz artıracaktır, onun dışında değerleriniz gayet normal.

Denyeceğim hocam NVIDIA'yı devre dışı bırakma varsa ve başka önerileriniz varsa söyleyebilirsiniz.

Denyeceğim hocam NVIDIA'yı devre dışı bırakma varsa ve başka önerileriniz varsa söyleyebilirsiniz.

ASUS kullanıcısı olduğum için iGPU dedim direk Acer'daki adını bilmiyorum bunun dışında yapabileceğiniz tek şey ekran yenileme hızını 60'a alıp laptop ekran ışığını kısmak ve klavye ışığını kapatmak. Intel kullandığım zamanlar undervolt yapıp işlemcinin saat hızını çektiği gücü kısıtladığım zamanlar olmuştu ama sizin PC için spesifik ayar verecek durumda değilim. Undervolt konusunu bilmiyorsanız şiddetle uzak durmanızı öneririm. Mesuliyet kabul etmiyorum undervolt konusunda, iyi sosyaller.

Yeni konular

Geri
Yukarı