Acer Nitro 5 bakım için gönderilmeli mi?

bymfw4

Decipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ekran Kartı: NVIDIA Geforce GTX 1650 Ti ---- İşlemci: AMD Ryzen 5 4600H ---- RAM: 16 GB ---- Kulaklık: Razer Blackshark V2 ---- Mouse: VXE Dragonfly R1 Pro
Merhaba. Ben tarihi tam hatırlamamakla beraber 2 yıldan az süre önce, Acer Nitro 5 almıştım Hepsiburada üzerinden. Şimdi fanlarda tozlanma oldu ve sıcaklık değerleri biraz yükseldi. Bunun bakımını kendim yapsam garanti bozuluyor, servise mail attım ürünü servisimize gönderin inceleyelim diye yanıt geldi. Sizce göndereyim mi, kendim mi yapayım, garanti kapsamında ücretsiz mi olur acaba bu bakım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Garanti Upgrade'de bozulmuyor, bakımda da bozulmuyor olması gerek. Bakımdan ücret almazlar herhalde fakat ben olsam kendim yapardım.

@bymfw4 Bazı üreticiler bakım yapıyor ücretsiz ama Acer yapıyor mu bilmiyorum. Ücretsiz olup olmadığını mail ile tekrar teyit etmeye çalışın. Hiç olmadı ücret çıkarsa da işlem yaptırılmadığında ücret talep edilmeden gönderilecek mi onu konuşun.

Ben daha geçen gönderdim mis gibi oldu ama kapağı tam kapatamamışlar. Yamuk duruyordu vidaları çıkarıp kendim düzelttim. Yapılan işlemler batarya değişimi ve termal macun değişimi. Toplam ücret kargo dahil olmak üzere 0 TL.

Merhaba. Ben tarihi tam hatırlamamakla beraber 2 yıldan az süre önce, Acer Nitro 5 almıştım Hepsiburada üzerinden. Şimdi fanlarda tozlanma oldu ve sıcaklık değerleri biraz yükseldi. Bunun bakımını kendim yapsam garanti bozuluyor, servise mail attım ürünü servisimize gönderin inceleyelim diye yanıt geldi. Sizce göndereyim mi, kendim mi yapayım, garanti kapsamında ücretsiz mi olur acaba bu bakım?
Ben olsam ya kendim yapardım ya da Armut veya VARMI gibi uygulamalar üzerinden yapabilecek birini bulurdum. Türkiye'de düzgün bir teknik servis bulmak çok zor.

Ben olsam ya kendim yapardım ya da Armut veya VARMI gibi uygulamalar üzerinden yapabilecek birini bulurdum. Türkiye'de düzgün bir teknik servis bulmak çok zor.
Acer'in kendi servisine göndersem sıkıntı çıkar mı ki?

Ben daha geçen gönderdim mis gibi oldu ama kapağı tam kapatamamışlar. Yamuk duruyordu vidaları çıkarıp kendim düzelttim. Yapılan işlemler batarya değişimi ve termal macun değişimi. Toplam ücret kargo dahil olmak üzere 0 TL.
Ne için göndermiştin tam olarak, bakım için mi ve garanti kapsamında mı yaptılar?

Garanti Upgrade'de bozulmuyor, bakımda da bozulmuyor olması gerek. Bakımdan ücret almazlar herhalde fakat ben olsam kendim yapardım.
Acer bozuyor maalesef.
Yollamadan önce garantini sorgula bitmiş olabilir. Snid söylersen sana yardımcı oluyorlar.

Ne için göndermiştin tam olarak, bakım için mi ve garanti kapsamında mı yaptılar?
Yazmıştım mesajımda, batarya ve bakım için.

Yanlış hatırlamıyorsam 2021'nin 5. ayı civarı satın almıştım, 2 yılsa garantisi az kaldı zaten, göndereyim mi sizce?

Son düzenleme:
Acer'de servis dışında en ufak müdahalede garanti dışı kalıyor. Bunu bana bizzat servis söylemişti.
Sizin garantiniz bitti ise temel bakımları kendiniz kolayca yapabilirsiniz. Acer servisi kötü.

Yanlış hatırlamıyorsam 2020'nin 5. ayı civarı satın almıştım, 2 yılsa garantisi az kaldı zaten, göndereyim mi sizce?
Göndermeden önce sorgulamanı şiddetle öneriyorum. Benim garantimi bitmiş olarak göstermişler. 2 hafta falan uğraştım garantinin son günü ulaştı. 3-4 gün sonra kargoladılar.
Evet göndermen mantıklı.

Geri
Yukarı