Acer Nitro 5 "Big Sur-please GO to HTTPS //panic.apple.com" hatası

Batarya göstergesi düzgün çalışıyor anladığım kadarıyla. Çünkü macOS'den Windows'a geçtim pil nerede kaldıysa oradaydı. Fakat Windows'da daha uzun gidiyor pil. Acaba macOS için pil ömrünü uzatacak bir ayar var mı ?, Windows'da pil tasarrufunda kullanıyorum. Bahsettiğim şarj problemi ise bilgisayarın kendi şarj ışığı var şarj olurken o yanmıyor. Bir de Acer'ın kendi uygulaması üzerinden yüzde 80 üstünde olduğu zaman bataryayı şarj etme diye seçiyorum bilgisayar enerjiyi direkt prizden alıyor acaba macOS için de aynı sistem var mı ? Başarılı kurulumlara eklemeyi düşünüyorum en kısa zamanda.
Bilgisayarın şarj ışığının aslında yanması lazım ama garip. Pek bir sorun yaşayacağınızı sanmıyorum ama sadece belki şarj konusunda şüphe çekebilirsiniz ama onun dışında bir sorun yaratacağını sanmıyorum. Onun dışında sizin bahsettiğiniz gibi çalışan bir program bilmiyorum ama belki bir araştırma ile bulabilirsiniz ama mükemmel bir şekilde çalışır mı belli olmaz. Mac OS'de büyük ihtimalle güç tasarrufu modu gibi bir seçenek vardır ayarlarda ama onun dışında bataryanın çabuk bitmesini önleyebileceğinizi pek sanmıyorum.

@Ressamdavinci, BIOS'ta da %80'a şarj et seçeceği olabilir. Samsung'ta görmüştüm, belki Acer'da koymuştur. Güç tasarrufu sağlayacak bir ayar yok. Muhtemelen işlemci frekansın yükseklerde çalışıyor o nedenle hızlı gidiyor, bir kaç yazılım ile işlemci frekansları dengelenebilir. Ama biraz uğraştırır. Turbo Boost kapatmayı da deneyebilirsin.Turbo Boost Switcher for OSX / macOS

Bilgisayarın şarj ışığının aslında yanması lazım ama garip. Pek bir sorun yaşayacağınızı sanmıyorum ama sadece belki şarj konusunda şüphe çekebilirsiniz ama onun dışında bir sorun yaratacağını sanmıyorum. Onun dışında sizin bahsettiğiniz gibi çalışan bir program bilmiyorum ama belki bir araştırma ile bulabilirsiniz ama mükemmel bir şekilde çalışır mı belli olmaz. Mac OS'de büyük ihtimalle güç tasarrufu modu gibi bir seçenek vardır ayarlarda ama onun dışında bataryanın çabuk bitmesini önleyebileceğinizi pek sanmıyorum.
Tamamdır teşekkür ederim yardımlarınız için :)

@Ressamdavinci, BIOS'ta da %80'a şarj et seçeceği olabilir. Samsung'ta görmüştüm, belki Acer'da koymuştur. Güç tasarrufu sağlayacak bir ayar yok. Muhtemelen işlemci frekansın yükseklerde çalışıyor o nedenle hızlı gidiyor, bir kaç yazılım ile işlemci frekansları dengelenebilir. Ama biraz uğraştırır. Turbo Boost kapatmayı da deneyebilirsin.Turbo Boost Switcher for OSX / macOS
Bios'ta öyle bir ayar görmemiştim. Şimdi macOS'e geçeceğim çünkü söyledğinize benzer bir ayar vardı sanki ve turbo boost işini ayarlayacağım teşekkürler.

Şimdi yükledim bi nebze kullanım azaldı ama Windows'daki kadar azalmadı. Günlük kullanımda Windows'dan daha hızlı gibi. Bir de macOS için faydalı uygulamalar var mı önerdiğiniz ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Anlık olarak sistem donanımı ne kadar kullanıyor gibi detaylara bakabilirsiniz. ‎Stats Panel
Sistem ısılarını görebileceğin: HWMonitor Mac 6.26.1440 - Download
Genel donanımların kullanımlarını ve ısı durumlarını görmek iyidir. Çünkü her ne kadar sistem hızlı çalışsa da bazı durumlarda çok fazla donanıma yük olabiliyor / ısınabiliyor. Bunlar dışında standart uygulamalar kullanıyorum.
@Ressamdavinci
Anlık olarak sistem donanımı ne kadar kullanıyor gibi detaylara bakabilirsiniz. ‎Stats Panel
Ücretliymiş. Alternatif : Macs Fan Control Download for macOS & Windows (Boot Camp)

Sistem ısılarını görebileceğin: HWMonitor Mac 6.26.1440 - Download
Genel donanımların kullanımlarını ve ısı durumlarını görmek iyidir. Çünkü her ne kadar sistem hızlı çalışsa da bazı durumlarda çok fazla donanıma yük olabiliyor / ısınabiliyor. Bunlar dışında standart uygulamalar kullanıyorum.
@Ressamdavinci

Ücretliymiş. Alternatif : Macs Fan Control Download for macOS & Windows (Boot Camp)
Hocam macOS kullanmak gayet zevkli fakat saki tam randıman alamıyorum gibi. Sayfaları aşağı yukarı kaydırırken Windows’a göre farklı bir şeyler varmış gibi sanki :). Bir de son olarak ses performansını artırmanın yolu var mıdır ? Windows'da DTS Xkullanıyordum macOS’a geçince ses çok tizleşti :).

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı