Acer Nitro 5 çok ısınıyor

goktas268

Hectopat
Acer Nitro 5 bir cihazım var. 2 sene önce aldım, bir talihsizlik sebebiyle (kardeşim sağ olsun sıvı teması oldu) laptop fanları tamamıyla şekerli meşrubat oldu, düzgün çalışmıyordu, ısınma sorunları vardı. Dolayısıyla laptop fanlarını değiştirtmek zorunda kaldım. En büyük hatayı burada yaptım zaten. Teknik servise göndermedim tanıdığım bir bilgisayarcıda değiştirdim. Zaten asıl olay burada başladı. Yaklaşık 3 ay oldu fanları değiştireli ve ısınma sorunu daha da arttı. Termal macun yenilemek için (zaten garantisi bozulmuştu kendim açtım.) Laptopun içini açtım işlemci etrafında ya da üzerinde herhangi bir sorun göremedim. Şimdi aklım başıma geliyor. Acaba bu fanlar ters takılmış olabilir mi? Eğer öyleyse bunu nasıl anlayabilirim? Bunun dışında belirtmem gerekir ki garip olarak ekran kartı sıcaklığında hiç sorun yok. Acaba işlemci sıcaklığını ölçen her ne ise o mu arızalandı yanlış gösteriyor bunun doğrultusunda drop oluyor anlamış değilim. Biraz dağınık anlattım kusura bakmayın umarım anlatabilmişimdir. Şimdiden teşekkürler yardımlar için. (soranlar olursa sıvı temasından sonra oksitlenme vb. durumlar yaşamadım.)

Evet gerçekten karışık anlatmışsınız. Sorunun fanların yanlış takılabileceğinden kaynaklı olduğunu düşünmüyorum çünkü GPU'nun sıcaklığı normal CPU'nun sıcaklığı yüksekmiş. Eğer fanlar ters takılmış olsa ki olabilir mi emin değilim sıcak havayı kasaya tekrar üflemiş olurdu. Dolayısıyla CPU ve GPU ikisi birden aşırı ısınmış olur belki sistem bile kapanabilirdi.
Garantisi dolmuş da olsa siz en iyisi sevise yollayın derim.

Geri
Yukarı