Acer Nitro 5 düşük GPU kullanımının sebebi RAM mi?

Emie

Hectopat
Makaleler
1
Hitman üçlemesinin ilk oyununu Epic Games üzerinden oynuyorum. V-Sync açık 60FPS sabit oynarken kalabalık alanlarda FPS 45-50 civarına düşüyor. GPU ve CPU kullanımı 45-50 civarında. Sürekli 60FPS vermek için GPU kullanımının artması gerekmez mi? Ayarları değiştirmek bir şey fark ettirmedi. Sıcaklıklar ise 70-80 derece arasında geziyor, sıcaklıkla ilgili olmadığını düşünüyorum. GPU'yu kısıtlayan RAM mi?

Ayrıca bu durumu ilk kez Hitman'de yaşadım, Rise of The Tomb Raider'da ya da Forza Horizon 4'te böyle bir sıkıntı yoktu.

Nitro 5 AN515-58-50lb
i5-12500H
RTX 3050 Ti
8 GB Single Channel

Son düzenleyen: Moderatör:
Hitman üçlemesinin ilk oyununu Epic Games üzerinden oynuyorum. V-Sync açık 60FPS sabit oynarken kalabalık alanlarda FPS 45-50 civarına düşüyor. GPU ve CPU kullanımı 45-50 civarında. Sürekli 60FPS vermek için GPU kullanımının artması gerekmez mi? Ayarları değiştirmek bir şey fark ettirmedi. Sıcaklıklar ise 70-80 derece arasında geziyor, sıcaklıkla ilgili olmadığını düşünüyorum. GPU'yu kısıtlayan RAM mi?

Ayrıca bu durumu ilk kez Hitman'de yaşadım, Rise of the Tomb Raider'da ya da Forza Horizon 4'te böyle bir sıkıntı yoktu.

Nitro 5 AN515-58-50lb
i5-12500H
RTX 3050 Ti.
8 GB Single channel.

Tek kanal 8 GB RAM günümüz koşulları için yetersizdir en kısa sürede 16 GB hatta 32 GB yapmanızı tavsiye ederim.

Ayrıca bu durumu ilk kez Hitman'de yaşadım, Rise of the Tomb Raider'da ya da Forza Horizon 4'te böyle bir sıkıntı yoktu.

Nitro 5 AN515-58-50lb
i5-12500H
RTX 3050 Ti.
8 GB Single channel.

Dual channel (çift kanal 16 GB ram) yapmanız gerek ve evet sebebi RAM ne işlemciniz ne de GPU yani ekran kartınız tam performans veremiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı