Çözüldü Acer Nitro 5 ekranında görüntü bozuluyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Daha fazla  
Merhaba, 1 ay önce Acer Nitro 5 bir laptop almıştım. Laptopu kullanırken arada videoda göreceğiniz şeyler oluyor. İlk başta RAM yetersizliğinden zannetmiştim oyun oynarken oluyordu, şimdi ise normal zamanda da oluyor. 10 GB RAM boşken de başıma geliyor. Ne sıkıntısı olabilir?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Windows 11 Pro kullanıyorum. Yazılımsal bir şey olduğunu tahmin ediyorum. Eski laptopumda da vardı, hem Windows 11 hem Windows 11 Pro da başıma geldi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Donanım Hızlandırmalı GPU zamanlamasını Windows'un grafik ayarlarından devre dışı bırakın ardından bilgisayarı yeniden başlatın. Tarayıcı ayarlarından da "Kullanılabilir olduğunda donanım hızlandırma kullan" seçeneğini devre dışı bırakıp bir test edin.
Donanım Hızlandırmalı GPU zamanlamasını Windows'un grafik ayarlarından devre dışı bırakın ardından bilgisayarı yeniden başlatın. Tarayıcı ayarlarından da "Kullanılabilir olduğunda donanım hızlandırma kullan" seçeneğini devre dışı bırakıp bir test edin.

Çözüm
Hocam bahsettiğiniz kısım ayarlarda tam olarak nerede?

Buldum nerede olduğunu. Tekrar aynı sorunu yaşarsam bu konuya sizi etiketleyip yazarım. Yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

Arama çubuğuna grafik ayarları yazıp varsayılan grafik ayarları kısmından kapatabilirsiniz. Bu ayar Windows 11'de varsayılan olarak açık gözükür.

GPU.png

Arama çubuğuna grafik ayarları yazıp varsayılan grafik ayarları kısmından kapatabilirsiniz. Bu ayar Windows 11'de varsayılan olarak açık gözükür.

Eki Görüntüle 1442172

Saklamışlar o yüzden bulamadım :D

Bu mesajımda sizinki kadar uzun süre olmasa da saniyelik ekran kaymaları olduğunun fotoğrafı var. Videoda da saniyelik kayıyordu benimki. Sonra serviste LCD ekranı değiştirdiler düzeldi. İş buna bile gidebilir.

Bundan önceki laptopumda da aynı sorun vardı, umarım yukarıdaki çözüm işe yarar. Türkiye'deki servisler çok kötü onlarla uğraşmak istemiyorum.

Çözüldü mü? Çözüldüyse ben de sevineceğim.

Hocam bu durum çok nadir olan bir şey zaten bilgisayarı alalı 5 hafta falan oluyor, toplam başıma 3 ya da 4 kere gelmiştir. Eski laptopu da 3 hafta falan kullanmıştım onda da 3-4 kere başıma gelmişti. Bakalım umarım bir daha başıma gelmez. Benim tahminim yazılımsal bir şey olduğu çünkü takılan sayfayı kapattığımda ya da direkt Chrome'u kapattığımda bir daha yaşanmıyordu.

Eki Görüntüle 1442172
Hocam 8 gün sonra bugün başıma tekrar geldi. Başka bir şeyden kaynaklanıyor sanırım.

Geri
Yukarı