Acer Nitro 5 fandan ıslık sesi gelmesi

Bunun bir çözümü yok mu? Knight Onl. Oynuyorum eğer bu oyunu biliyorsanız çok grafik istemeyen bir oyundur. Gece bilgisayarı açık bırakayım dedim pazar için duramadım sesten. Ben Ankara'da ikamet ediyorum. Acer yetkili servisi de İstanbuldaymiş sadece. Gözü kararttım o kadar yol parası verip her şeyin üstüne İstanbul'a gideceğim. Para iadesi istesem beni uğraştırırlar mı acaba? Daha önce başına gelen oldu mu böyle bir şey? Gerçekten ses beynime yerleşti sürekli bir ıslık sesi.

Servisler genelde coil whineı sorun olarak görmüyor, ki sorunda değil aslında ama fazlaysa iade edin derim. Kargoyla gönderin bir laptop için o yolu kim çekecek. Gelecek diğer modelde de olma ihtimali var bu arada.

Daha önce de Asus laptop markalı ürünümde başıma gelmiştir başka bir olay. Vatan Computer dan almıştım yine. Onlara derdimi anlatıyorum önce. Onlar yazıyor yolluyorlar. Serviste artık neresiyle okuyorsa sorunuma çözüm bulunmamıştı. Onu da yeni almıştım ilk ay 3 kere servise gönderdim Vatan Comp aracılığıyla. Sorunum hala devam edince kalkıp ben gittim bu sefer o zaman değişim almıştım. Bu laptopuda yeni aldım şimdi ilk 1 ayın serviste geçmesini istemiyorum yine :) Dediğiniz gibi CW ise para iadesi yapmama gibi bir durum varmıdır sizce? Çevrenizde böyle bir sorunu yaşayan oldu mu?

Daha önce de ASUS laptop markalı ürünümde başıma gelmiştir başka bir olay. Vatan Computer'dan almıştım yine. Onlara derdimi anlatıyorum önce. Onlar yazıyor yolluyorlar. Serviste artık neresiyle okuyorsa sorunuma çözüm bulunmamıştı. Onu da yeni almıştım ilk ay 3 kere servise gönderdim Vatan Comp aracılığıyla. Sorunum hala devam edince kalkıp ben gittim bu sefer o zaman değişim almıştım. Bu laptopuda yeni aldım şimdi ilk 1 ayın serviste geçmesini istemiyorum yine :) Dediğiniz gibi CW ise para iadesi yapmama gibi bir durum var mıdır sizce? Çevrenizde böyle bir sorunu yaşayan oldu mu?

Kendimde kullandığım farkli cihazlarda yaşadım elbette ama sorunun sebebini bildiğim için normal karşılıyorum, o sebeple iade ile uğraşmadım. O kadar yol gitmeden servisi bir arayıp sorun derim en azından.

Teşekkür ederim. Pazartesi günü destek hattı açıkmış o zaman arayayım ona göre gideyim. O kadar ver ve uğraşmak zorunda kal :) Bu CW dediğiniz olay hangi durumdan dolayı oluyor ?

Teşekkür ederim. Pazartesi günü destek hattı açıkmış o zaman arayayım ona göre gideyim. O kadar ver ve uğraşmak zorunda kal :) Bu CW dediğiniz olay hangi durumdan dolayı oluyor?

Türkçesi bobin vızıltısı, yüksek güçlü donanımların üzerinde bulunan bobinlerde güç geçince çıkardıkları sese deniyor.

Fanı en yükseğe alınca çift fan olduğu için aşırı fazla bir ses çıkıyor. Fakat o sese razıyım ben:) Bu sesi duyduktan sonra ince ince tiz bir ses sürekli beynimi, kafamı şişirdi. Baş ağrısı yaptı. Pazartesi iletişime geçince sonuçu buraya yazarım. Kesin benim gibi başına gelen vardır ve olacaktır da :)

Aynı laptoptan aldım bende başlarda bende de oluyordu. MUX Switch'i kapattım ve Acer'in sitesindeki BIOS güncellemelerini yaptım düzeldi. Boşta hiç ses yok şu an.

Aynı laptoptan aldım bende başlarda bende de oluyordu. MUX Switch'i kapattım ve Acer'in sitesindeki BIOS güncellemelerini yaptım düzeldi. Boşta hiç ses yok şu an.
Merhaba hocam. Benim sorunum şu oyuna girdiğim de sürekli videodaki attığım ses var. Islık sesi gibi, ince tiz bir ses. Daha 1 gece kullanabildim zaten aşırı rahatsız ediyor başımı ağrıttı. Sesi bastırmak için oyunun sesini sona getiriyorum. Oyundan çıkınca da bu ses 10 dakika devam ediyor sonra bitiyor. Çok ufaktan yine geliyor. Cs yada valorant oynuyormusunuz. Kac fps alıyorsunuz? Geforce ile optizime ettim. Cs de 90-100fps arası. Valorant orta da grafıkler oda 100ile 130arası gidiyor. Ben daha yüksek fps almayı bekliyordum. 8gb ram olduğu için mi böyle acaba.

Merhaba hocam. Benim sorunum şu oyuna girdiğim de sürekli videodaki attığım ses var. Islık sesi gibi, ince tiz bir ses. Daha 1 gece kullanabildim zaten aşırı rahatsız ediyor başımı ağrıttı. Sesi bastırmak için oyunun sesini sona getiriyorum. Oyundan çıkınca da bu ses 10 dakika devam ediyor sonra bitiyor. Çok ufaktan yine geliyor. CS ya da Valorant oynuyor musunuz? Kac FPS alıyorsunuz? GeForce ile optizime ettim. CS de 90-100FPS arası. Valorant orta da grafıkler oda 100ile 130arası gidiyor. Ben daha yüksek FPS almayı bekliyordum. 8 GB RAM olduğu için mi böyle acaba.

Bende ses boştayken geliyordu düzeldi sizinki farklı o zaman. CS de 90-100 FPS hiç normal değil ben ultrada 200 300 arası alıyorum bir sorun olduğu kesin ama bilmiyorum sebebini.

Merhaba hocam. Benim sorunum şu oyuna girdiğim de sürekli videodaki attığım ses var. Islık sesi gibi, ince tiz bir ses. Daha 1 gece kullanabildim zaten aşırı rahatsız ediyor başımı ağrıttı. Sesi bastırmak için oyunun sesini sona getiriyorum. Oyundan çıkınca da bu ses 10 dakika devam ediyor sonra bitiyor. Çok ufaktan yine geliyor. CS ya da Valorant oynuyor musunuz? Kac FPS alıyorsunuz? GeForce ile optizime ettim. CS de 90-100FPS arası. Valorant orta da grafıkler oda 100ile 130arası gidiyor. Ben daha yüksek FPS almayı bekliyordum. 8 GB RAM olduğu için mi böyle acaba.

Muhtemelen model özellikleriniz farklı. Sendeki modelin özellikleri neydi?

Yeni konular

Geri
Yukarı