Acer Nitro 5 FPS düşmesi

Virüs kayıt defterinde, Windows'ta değişiklik yapmış olabilir veya dosyayı silseniz de etkisini gösterebilir. Bende de Nitro 5 serisinden laptop var. Sıcaklık değerlerini paylaşırsanız belli bir ölçüde mukayese edebiliriz.
nasıl paylaşabilirim hangi programdan
oyunu kapattım ve bilgisayarı yeniden başlattım resimde görüyorsunuz fazla bir bilgim yok bilgisayar işlerinden
Virüs kayıt defterinde, Windows'ta değişiklik yapmış olabilir veya dosyayı silseniz de etkisini gösterebilir. Bende de Nitro 5 serisinden laptop var. Sıcaklık değerlerini paylaşırsanız belli bir ölçüde mukayese edebiliriz.
oyuna girerken fanları otomatikten maks a alıyorum öyle bir drop sorunu yaşamıyorum ve şu linkteki ayarı yaptım
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    554,3 KB · Görüntüleme: 47
Son düzenleme:
Nasıl paylaşabilirim hangi programdan.
Oyunu kapattım ve bilgisayarı yeniden başlattım resimde görüyorsunuz fazla bir bilgim yok bilgisayar işlerinden.

Oyuna girerken fanları otomatikten maks a alıyorum öyle bir drop sorunu yaşamıyorum ve şu linkteki ayarı yaptım
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Linkteki bilgisayar da işlemci de sizinkinden farklı seriler. O yüzden ayarları geri almanızı öneririm. Laptoplar masaüstü bilgisayarlara göre haliyle daha fazla ısınır. Ama bu ısınma bilgisayarın kitlenmesine veya kapanmasına sebep olacak kadar değilse sorun teşkil etmez. Ryzen 5 3550h işlemci benim laptopumda da var. Otomatik modda oyunlarda en fazla 80-85 dereceleri görüyor. Ortalaması 75 civarı oluyor. Fan hızını yükseltirsem daha da düşüyor. Bu videodaki ayarlardan önce eğer sizde de benimki gibi ise normal demektir. Bence bu durumda sizin yapmanız gerekenler ilk olarak Malwarebytes programı ile bilgisayara virüs taraması yapmak ve videodaki ayarları geri almak. Sonra yine oyunlarda sıcaklık değerlerine bakarak test edin. Şimdi veya ayarları geri aldıktan sonra sıcaklık değerleri benim dediğim değerlerdeyse sorun başka yerde zaten.

Linkteki bilgisayar da işlemci de sizinkinden farklı seriler. O yüzden ayarları geri almanızı öneririm. Laptoplar masaüstü bilgisayarlara göre haliyle daha fazla ısınır. Ama bu ısınma bilgisayarın kitlenmesine veya kapanmasına sebep olacak kadar değilse sorun teşkil etmez. Ryzen 5 3550h işlemci benim laptopumda da var. Otomatik modda oyunlarda en fazla 80-85 dereceleri görüyor. Ortalaması 75 civarı oluyor. Fan hızını yükseltirsem daha da düşüyor. Bu videodaki ayarlardan önce eğer sizde de benimki gibi ise normal demektir. Bence bu durumda sizin yapmanız gerekenler ilk olarak Malwarebytes programı ile bilgisayara virüs taraması yapmak ve videodaki ayarları geri almak. Sonra yine oyunlarda sıcaklık değerlerine bakarak test edin. Şimdi veya ayarları geri aldıktan sonra sıcaklık değerleri benim dediğim değerlerdeyse sorun başka yerde zaten.
anladım öncelikle sağ olun bundan 1-1.5 hafta öncesine kadar fps dropsuz otomatik fan hızında güzel ce oynuyabiliyordum ama bu olaydan sonra otomatik de çok fps drop giriyor ama maks da ise oyle olay yok ve msı afterburner yükleyemiyorum hep aynı sayfaya atıyor olsa bakıcam :)
birde benim güç seçeneklerinde dengeli de duruyor yüksek performans ta ses çıkarmasın diye ama oyun oynarken bir sıcaklık hissetmemekteyim

Anladım öncelikle sağ olun bundan 1-1.5 hafta öncesine kadar FPS dropsuz otomatik fan hızında güzel ce oynuyabiliyordum ama bu olaydan sonra otomatik de çok FPS düşmesi giriyor ama maks da ise oyle olay yok ve MSI Afterburner yükleyemiyorum hep aynı sayfaya atıyor olsa bakacağım :)

Bir de benim güç seçeneklerinde dengeli de duruyor yüksek performans ta ses çıkarmasın diye ama oyun oynarken bir sıcaklık hissetmemekteyim.

Nitro sense oyun esnasında altta açık kalsın oradan bakarsınız sonrasında.

Şİmdi oyuna gireceğim ve biraz zaman geçtikten sonra uygulamaya bakacağım cpu ve gpu derecesi kaçta size bildireceğim ve bunu söyliyeyim ben rx560x driveri indirdikten sonra hiç bi fps ayarı yapmadım sadece gorüntü ayarları-grafik ayarları kısmından oyunumu seçip yüksek grafik e aldım. ve şimdi maks fan hızıyla oyuna giriyorum
girdim oyuna ve ölçüler şöyle
89 derece max %30 kullanım
72 derece max %40 kullanım
tek çare format bence

Son düzenleme:
Girdim oyuna ve ölçüler şöyle.
89 derece Max %30 kullanım.
72 derece Max %40 kullanım.

Değerler normal sadece işlemci kullanımı bir tık düşük gibi o da oyundan oyuna değişiklik gösterir tabii.

Bence bu durumda sizin yapmanız gerekenler ilk olarak Malwarebytes programı ile bilgisayara virüs taraması yapmak ve videodaki ayarları geri almak. Sonra yine oyunlarda sıcaklık değerlerine bakarak test edin. Şimdi veya ayarları geri aldıktan sonra sıcaklık değerleri benim dediğim değerlerdeyse sorun başka yerde zaten.

Şu dediklerimi yapsanız formata gerek kalmayabilir aslında...

ben o hileyi sildikten sonra bilgisayarı sadece sıfırladım hala yapmam gerekirmi
Değerler normal sadece işlemci kullanımı bir tık düşük gibi o da oyundan oyuna değişiklik gösterir tabii.

max derece fanlarda bu değerleri alıyorum ama elimi fan yerine tutunca bir sıcaklık hissetmiyorum ama o hile inmeden önce hep otomatik te güzelce oynuyordum gene ısınmıyordu

maks pervane hızı çok ses çıkardığından bu hıza aldım nasıl olmuş

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    348 KB · Görüntüleme: 47
Son düzenleme:

Geri
Yukarı