Acer Nitro 5 FPS düşüşü ve ısınma

Debloat nedir hocam hiç bir fikrim yok . Formatı sadece sadece kurulu olduğu ssd ye atsam d üzerindeki programları kullanabilir miyim yoksa komple temizlik mi :D
Debloat işletim sisteminin içinde gelen gereksiz programları kaldırma demektir.
Sistemin kurulu olduğu diski temizleseniz yeter.
Aslında benim güzel bir Windows 10 optimizasyon rehberim var, isterseniz atabilirim, yardımı olur.

1) Malwarebytes veya Kaspersky ile tarama yapın.
2) format atarsanız kendine gelebilir dediğiniz gibi.
3) şöyle bir şey söyleyeyim :D GTX 1050 kullanıyorum bende. Kendi sitesinden (NVIDIA) sürücüleri kurunca bir yavaşlama olmuştu bende, sonra laptopun kendi sitesinden indirdim PC aşırı derecede hızlandı. İsterseniz laptop sitesinden indirip deneyebilirsiniz.
Experience üzerinden kurdum aslında şüpheleniyorum bu durumdan da acerin sitesi üzerinde bulamadım driver

Ama şöyle bir sıkıntı var
Bir moderatör oraya eklediğim bir komutu oynamış.
Sana komutu yeniden atacağım.

Experience üzerinden kurdum aslında şüpheleniyorum bu durumdan da Acer'in sitesi üzerinde bulamadım driver.

Buradan laptop modelinizi falan girerek veya snıd'yi veya model numarasını girerek bulabilirsiniz.
GPU üreticisinin sitesinden kurmak daha iyidir.

Üretici sitesinden indirip de FPS kaybı yaşayan tek ben miyim?!

Bekle bir saniye.
iex ((New-Object System.Net.WebClient).DownloadString('https://git.io/JJ8R4'))
Rehberde yazan kod yerine bu kodu kullanın.

Bekle bir saniye.
iex ((New-Object System.Net.WebClient).DownloadString('https://git.io/JJ8R4'))
Rehberde yazan kod yerine bu kodu kullanın.
Teşekkür ederim. Peki windowsun kurulu olduğu ssd yi sıfırlasam yeterli olur mu yoksa komple temizlik şart mı ? Çok fazla uygulama var hdd de.

Teşekkür ederim. Peki windowsun kurulu olduğu ssd yi sıfırlasam yeterli olur mu yoksa komple temizlik şart mı ? Çok fazla uygulama var hdd de.
Sadece Windows'u kurmak istediğiniz diski silseniz yeter, diğer diski ağzına kadar dolu olmadığı sürece temizlemeye gerek yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı