Acer Nitro 5 FreeDOS kurulum

mühendis52

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, Hepsiburada'dan Acer Nitro 5 serisinden bir laptop aldım elime ulaştı ve USB'ye UEFI FAT32 şeklinde Windows 10 64 Bit yazdırdım ama laptopta EFI Shell version diye bir menü var bir türlü oradan çıkıp da kuramadım yardımcı olursanız memnun olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayar açılırken BIOS ekranından USB başlatmayı öne almalısınız, FreeDOS sisteminiz açılıyor direk şu an.
Hangi tuştan açıldığı ile ilgili bir rehber vardı forumda. Ama genel olarak ESC, F2, F4, F10, F12, DEL gibi tuşlarda bulunuyor BIOSlar.

Merhaba, Hepsiburada'dan Acer Nitro 5 serisinden bir laptop aldım elime ulaştı ve USB'ye UEFI FAT32 şeklinde Windows 10 64 Bit yazdırdım ama laptopta EFI Shell version diye bir menü var bir türlü oradan çıkıp da kuramadım yardımcı olursanız memnun olurum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

BIOS menü tuşunun hangisi olduğunu deneyerek mi bulacağım?

NOT:Bios menü tuşu f2 buldum :)

Bu arada benim aldığım üründen alan bazı kullanıcıların yorumlarını okuduğumda ssd yi görmüyor driveri kurulu olmadığı için diyen var nasıl ssdye kurulum yapacağım?

Aynen

burada konusu açılmış zaten

Teşekkürler kurulumu başlattım BIOS menüden SanDisk flashı 1.sıraya alıp umarım SSD'ye kurmayı da başarabilirim.

Not:SSD ye kurmayı da başardım fakat 1tb hdd var hdd leri parçalamayı unuttum kurduktan sonra c ve d diye ayırma şansım var mı?
Arkadaşlar kurulumu bitirdim ssd ye kurdum fakat bilgisayarıma girdiğimde hdd gözükmüyor driveri ile mi alakalı?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı