Acer Nitro 5 i5 10300h GTX 1660 Ti düşük FPS

Oyundan oyuna değişir. PES 2021'de %80e kadar gördüm kullanımı. Kullanımınız normal. FPS'niz de normal. 2. bir RAM ile arttırabilirsiniz. Mobil işlemciler işlemci tabanlı oyunlarda böyle oluyor. Grafik tabanlı oyunlarda sıkıntı olmuyor ise bir sorun yoktur. Diğer oyunlarda aldığınız FPS değerlerinizi de atarsanız görebiliriz. Sizlerinkinden daha iyi bir işlemcim var ve aynı değerleri alıyorum. Ryzen işlemci kullanıyorum 2x8 yaparsam 150 üstüne kadar çıktığını duydum. Değerleriniz normal. Ben de laptopumu ilk aldığımda CS'de tam bir hayal kırıklığı yaşadım ancak sonradan araştırarak fark ettim.
Bu degerler Black Desert Online dan mesela
Oyundan oyuna değişir. PES 2021'de %80e kadar gördüm kullanımı. Kullanımınız normal. FPS'niz de normal. 2. bir RAM ile arttırabilirsiniz. Mobil işlemciler işlemci tabanlı oyunlarda böyle oluyor. Grafik tabanlı oyunlarda sıkıntı olmuyor ise bir sorun yoktur. Diğer oyunlarda aldığınız FPS değerlerinizi de atarsanız görebiliriz. Sizlerinkinden daha iyi bir işlemcim var ve aynı değerleri alıyorum. Ryzen işlemci kullanıyorum 2x8 yaparsam 150 üstüne kadar çıktığını duydum. Değerleriniz normal. Ben de laptopumu ilk aldığımda CS'de tam bir hayal kırıklığı yaşadım ancak sonradan araştırarak fark ettim.
Hocam Grafik tabanlı oyunlardan Mesela Gta5, Apex Legends sayılır mı ?

Dosya Ekleri

• 20210325_223615.jpg
    20210325_223615.jpg
    262 KB · Görüntüleme: 48
Son düzenleme:
Hocam iadeyi düşündürecek bir sıkıntı var mıdır? Yeni aldım laptopu o kadar para saydık. CS FPS'i çok düşük.

Hocam işlemci kullanımı yüzde kaç olmalı oyunlarda.

İadeye gerek yok çünkü piyasada bu fiyattaki laptoplardan genel olarak CS:GO'da alacağınız FPS'ler hemen hemen aynıdır. Dual Channel genelde bu tür sorunların çözümüdür.

İadeye gerek yok çünkü piyasada bu fiyattaki laptoplardan genel olarak CS:GO'da alacağınız FPS'ler hemen hemen aynıdır. Dual Channel genelde bu tür sorunların çözümüdür?

Hocam bende de ona yakın sistem var. Tek fark 1650 ve Ultra'da 120 FPS alıyorum minimum. Bir sıkıntı var.
Hocam NVIDIA Driver'ı kuruluysa oradan yüksek performanslı NVIDIA işlemcisini seçer misin?

Hocam bende de ona yakın sistem var. Tek fark 1650 ve Ultra'da 120 FPS alıyorum minimum. Bir sıkıntı var.

Benim ekran kartımda GTX 1650 bende de hemen hemen aynı FPS'ler ve FPS dropları var. Bende bir ara bu olaya kafayı takmıştım ama sonra bu durumun uygun fiyatlı sayılabilecek laptopların genel sorunu olduğunu anladım. Bu yüzden ben bir sıkıntı göremiyorum.

Benim ekran kartımda GTX 1650 bende de hemen hemen aynı FPS'ler ve FPS dropları var. Bende bir ara bu olaya kafayı takmıştım ama sonra bu durumun uygun fiyatlı sayılabilecek laptopların genel sorunu olduğunu anladım. Bu yüzden ben bir sıkıntı göremiyorum.
Hocam arkadaş 1660 Tİ kullanıyor ve bir çok para dökmüştür bu sisteme. Uygun fiyatlı laptopların genel sorunu dersen yanlış olur.

Hocam arkadaş 1660 Ti kullanıyor ve birçok para dökmüştür bu sisteme. Uygun fiyatlı laptopların genel sorunu dersen yanlış olur.

Doğru hocam piyasada uygun fiyat diye bir şey kalmamış ve arkadaşın laptopu da o kadar uygun fiyatlı sayılmaz. Zaten o mesajımda uygun fiyatlıdan kastım MUX Switch bulunmayan laptoplardı.

Hocam PUBG Ultra da mesela 110 120 arasi FPS aliyorum

Hocam peki dediğim gibi NVIDIA drıver'ı kurulu mu? Kurulu diye tahmin ediyor. NVIDIA Denetim Masası'ndan 3D ayarlarının yönetilmesi kısmındaki işlemciyi Yüksek Performanslı NVIDIA olarak dener misin?
Doğru hocam piyasada uygun fiyat diye bir şey kalmamış ve arkadaşın laptopu da o kadar uygun fiyatlı sayılmaz. Zaten o mesajımda uygun fiyatlıdan kastım MUX Switch bulunmayan laptoplardı.
Hocam MUX olsa her şey çok daha rahat olacak ama. Bu bütçede MUX zor.

Yeni konular

Geri
Yukarı