Acer Nitro 5 i7 12700H laptopa yükseltme önerisi

Jurass1ck

Centipat
Daha fazla  

Merhaba arkadaşlar, yukarıdaki linkteki laptopu bugün Vatan Bilgisayar'dan satın aldım. Laptopu yükseltmek istediğim için ve yanlış parça almak istemediğim için arka kapağını söküp resimledim. Sizce bu resme göre kendi üstünde takılı olan 512 GB'lık M.2'sini sökmeden 2 TB'lık Kingston M.2 takviyesi yapsam toplamda 2,5 TB olacak şekilde sorunsuz kullanabilir miyim? Diğer sorumda üstündeki 8 GB RAM'i söküp Corsair'in 16x2 RAM'ini takmak isityorum. Bu RAM'i kullandığımda da laptopta sorunsuz çalışıp uyum sağlar mı? Değerli bilgileriniz için şimdiden teşekkür ediyorum ve laptopa eklemek istediğim ürünlerin linkini aşağıya bırakıyorum. Paylaştığım linklere onay verirseniz almayı düşünüyorum.

Dosya Ekleri

• 1.JPG
    1.JPG
    132,5 KB · Görüntüleme: 35
  • 2.JPG
    2.JPG
    149,8 KB · Görüntüleme: 38

Merhaba arkadaşlar, yukarıdaki linkteki laptopu bugün Vatan Bilgisayar'dan satın aldım. Laptopu yükseltmek istediğim için ve yanlış parça almak istemediğim için arka kapağını söküp resimledim. Sizce bu resme göre kendi üstünde takılı olan 512 GB'lık m. İkisini sökmeden 2 TB'lık Kingston M.2 takviyesi yapsam toplamda 2,5 TB olacak şekilde sorunsuz kullanabilir miyim? Diğer sorumda üstündeki 8 GB RAM'i söküp Corsair'in 16x2 RAM'ini takmak isityorum. Bu RAM'i kullandığımda da laptopta sorunsuz çalışıp uyum sağlar mı? Değerli bilgileriniz için şimdiden teşekkür ediyorum ve laptopa eklemek istediğim ürünlerin linkini aşağıya bırakıyorum. Paylaştığım linklere onay verirseniz almayı düşünüyorum.

Dostum bence almalısın performansın artar kendi başına iyi açmıssın bilgisayarc mısın peki sen.

Slotun TB desteği hakkında net bilgi yok ama destekleyecektir diye düşünüyorum. Onun dışında RAM'lerde uyumlu olur fakat fiyatı gereksiz uçuk.

Şuan içerisinde bulunan RAM'in markasını ve değerlerini paylaşabilir misiniz?
buyurun paylaştım kingston marka ram kullanılmış galiba.sizin önereceğiniz 16x 2 ram varmi ben corsairin linkini bıraktım ama dalgınlığıma gelmiş 32 gb sanmıştım o ramleri toplam 16 gb mış.kusura bakmayın lütfen

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2023-02-21 at 19.47.23 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2023-02-21 at 19.47.23 (1).jpeg
    152,2 KB · Görüntüleme: 19
  • WhatsApp Image 2023-02-21 at 19.47.23.jpeg
    WhatsApp Image 2023-02-21 at 19.47.23.jpeg
    151,8 KB · Görüntüleme: 15
buyurun paylaştım kingston marka ram kullanılmış galiba.sizin önereceğiniz 16x 2 ram varmi ben corsairin linkini bıraktım ama dalgınlığıma gelmiş 32 gb sanmıştım o ramleri toplam 16 gb mış.kusura bakmayın lütfen
Şu RAM'e bakabilirsiniz; https://www.hepsiburada.com/kingston-value-8gb-3200-mhz-ddr4-sodimm-ram-kvr32s22s8-8-pm-HB00000WMRXJ

Veyahut; https://www.hepsiburada.com/corsair...-siyah-notebook-sodimm-bellek-pm-HB00001998NN

Slotun TB desteği hakkında net bilgi yok ama destekleyecektir diye düşünüyorum. Onun dışında RAM'lerde uyumlu olur fakat fiyatı gereksiz uçuk.
dogru dıyorsunuz ram remleri 32 gb sandım dalgınlıgıma gelmiş 16 gbytmış aslında toplam.peki sizin bana laptobuma uyum olan 16x2 şeklinde önereceğiniz ram varmı.link verebilirseniz sevinirim. birde m2 yi kaç gb destekleyeceğini nereden anlayabilirim.programla bakılabilirmi acaba ?

fakat içerisindeki bu remi alıp 16x2 yapıp ramleri yükseltmek istiyorum.bunun için ne önerirsiniz acaba

Dogru dıyorsunuz RAM RAM'leri 32 GB sandım dalgınlıgıma gelmiş 16 gbytmış aslında toplam. Peki sizin bana laptopuma uyum olan 16x2 şeklinde önereceğiniz RAM var mı? Link verebilirseniz sevinirim. Bir de M.2'yi kaç GB destekleyeceğini nereden anlayabilirim? Programla bakılabilir mi acaba?

Üreticiye sormanız gerek.

2 tane bundan alabilirsin.

dogru dıyorsunuz ram remleri 32 gb sandım dalgınlıgıma gelmiş 16 gbytmış aslında toplam.peki sizin bana laptobuma uyum olan 16x2 şeklinde önereceğiniz ram varmı.link verebilirseniz sevinirim. birde m2 yi kaç gb destekleyeceğini nereden anlayabilirim.programla bakılabilirmi acaba ?

fakat içerisindeki bu remi alıp 16x2 yapıp ramleri yükseltmek istiyorum.bunun için ne önerirsiniz acaba
2 tane 16 GB RAM önerdim hocam, şuan içerisindekini çıkartıp 2 tane alıp takabilirsiniz.

Geri
Yukarı