Acer Nitro 5 i7 12700H-RTX3060 vs HP Victus 16-D1042NT 68P27EA

Karşılaştırmalarda 3060 140W ile 4050 85-105W arasında 3060 lehine %20 civarı FPS kazancı olduğu doğru ancak DLSS 3.0 emin olun o farkı kapatıyor. Testlerde 2 kata yakın FPS sağlıyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

DLSS her oyunda bulunmuyor ve kartın saf gücünün önemli olduğu bir ton alan var.

DLSS her oyunda bulunmuyor ve kartın saf gücünün önemli olduğu bir ton alan var.

Hocam aslında haklısınız, zaten AAA oyunların çoğuna NVIDIA bu teknolojiyi yayıyor. Zaten genel olarak kalan oyunlarda 4050 yeterince fazla FPS verecektir. 3060 almak yerine bekleyip 4050 iyi fiyatlarda kaliteli modeller çıkarsa 4050 almak daha mantıklı olur.

Karşılaştırmalarda 3060 140W ile 4050 85-105W arasında 3060 lehine %20 civarı FPS kazancı olduğu doğru ancak DLSS 3.0 emin olun o farkı kapatıyor. Testlerde 2 kata yakın FPS sağlıyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

4050 alınmaz diye bir şey demiyorum, düzgün okursanız 4050 alınacaksa Victus "şu an" için tercih edilmemeli ve beklenmeli diyorum. Attığı modeller de maksimum 25 bin civarı zaten, önerdiğiniz model 28k. Ona bütçe arttırmak yerine beklemesi daha mantıklı bir karar olur. 4000 serisi kartların genel olarak kısılmış olduğunu belirtmeme de gerek yok galiba saf performans açısından. DLSS ve frame Generation'a güveniliyor sadece.

Yalnız Nitro 8 GB RAM.

RAM'i sonradan ekleyebilir.

Leş gibi marka serviside leş kronik sorunları da çok fazla.
Benim de bildiğim bir kronik sorunu yok. Panel ortalama bir panel. Kötü de değil iyi de değil. Victusda Mux switch yoktu sanırım. Oyun ağırlıklı alacaksan Nitro 5. Mux switch hayran bıraktı kendine online oyunlarda tabi. 70-90 Fps oluyor 130-140.

Geri
Yukarı