Çözüldü Acer Nitro 5 kapandı ve açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ECicek

Hectopat
Bugün yaklaşık saat 11.00'dan beri açık olan Acer Nitro 5 laptopumda saat 16.00-16.30'a kadar Valorant oynadım, ardından çıkıp Days Gone girdim ve yaklaşık 20-30 dakika sonra bilgisayar aniden kapandı. Hiçbir şeye tepki vermiyor. Ne şarj oluyor, ne açılıyor. Yaklaşık 30 dakikadır bu şekilde. Yani bilgisayar neredeyse soğudu, sadece alt kısımda çok hafif bir sıcaklık var. Bilgisayarın sıcaklığını düşürmek amacıyla çok abartmadan Undervolt yapıyordum ve bu olayın benzerini daha önce de yaşamıştım. Fakat o zaman şarj olurken yanan turuncu ışık yanıp sönüyordu, simdi ise o yanıp sönme bile yok. Yardımcı olabilir misiniz? Şimdiden teşekkür ederim.

Çözüm
Bu pil sıfırlama butonu. Bazı modellerde işe yarar. Güç kablosunu çıkarın, normal güç tuşuna 10–15 saniye kadar basılı tutun. Ardından kasanın altında yer alan pil sıfırlama deliğine iğne gibi ince mümkünse ucu sivri olmayan bir cisimle 5–6 saniye basılı tutun. Ardından güç kablosunu takıp açmayı deneyin.
Merhaba yaklaşık iki yıldır kullandığım Acer nitro 5 an517-51 modeli bilgisayarımı temizlemek amacıyla arka kapağını çıkarttım ince fırça ve fon makinası yardımıyla temizleme yaptıktan sonra toplayıp açmaya çalıştım ancak açılmadı. Güç tuşuna bastığımda klavye ışıkları sürekli şekilde yandı söndü, güç tuşuna uzun basıp kapattığımda ise harf diskten daha önce duymadığım bir ses duydum ( ciuuv ) her kapatıp açmadan sonra bu sesi duymaya başladım sorunu giderebilmek için internette bir kaç araştırma yaptım batarya sıfırlama diye bir şey gördüm ama bu modelde batarya sıfırlama için herhangi bir yer küçük bir delik bulunmuyor kasayı tekrar açıp batarya ile bağlantısı olan bütün klipsleri söküp yeniden taktım bu sefer de fan bir iki saniye çalışıp durdu klavye ışıkları normal şekilde sürekli yandı ama güç tuşuna uzun basıp bilgisayarı kapattığımda har diskten gelen ses yine vardı. Ürünün garantisi bitti ne gibi bir çözüm önerirsiniz.

Bugün yaklaşık saat 11.00'dan beri açık olan Acer Nitro 5 laptopumda saat 16.00-16.30'a kadar Valorant oynadım, ardından çıkıp Days Gone girdim ve yaklaşık 20-30 dakika sonra bilgisayar aniden kapandı. Hiçbir şeye tepki vermiyor. Ne şarj oluyor, ne açılıyor. Yaklaşık 30 dakikadır bu şekilde. Yani bilgisayar neredeyse soğudu, sadece alt kısımda çok hafif bir sıcaklık var. Bilgisayarın sıcaklığını düşürmek amacıyla çok abartmadan Undervolt yapıyordum ve bu olayın benzerini daha önce de yaşamıştım. Fakat o zaman şarj olurken yanan turuncu ışık yanıp sönüyordu, simdi ise o yanıp sönme bile yok. Yardımcı olabilir misiniz? Şimdiden teşekkür ederim.
Knk bendede aynı sorun var, her power tuşuna bastıpımda bilgisayardan ses geliyor senede varmı ydı böyle bişi

Maalesef hocam dediğiniz şekilde ses falan gelmiyordu benim cihazımda. Yukarıdaki hocamın dediği gibi pil sıfırlama tuşunu kullanarak sorunumu çözmüştüm.

Kasanın altında şu şekilde bir tuş buldum, ekran görüntüsü atmayacağım için kameradan çekiyorum kusuruma bakmayın, acaba bahsettiğiniz Clear CMOS tuşu bu mu? Bilgisayarı 2019 haziran veya temmuz ayında almıştım Suudi Arabistan bölgesinde. Yani garantisi yok maalesef.
Hocam şu an bilgisayar elimde olmadığı için resim atamayacağım fakat yanıtladığım mesajımda resmi bulunmakta. Bu deliğe iğne gibi bir şey ile 10 saniye kadar basılı tutmuştum. Çözüm olarak işaretlediğim hocam detaylı bir şekilde yazmıştı ona da bakabilirsiniz çünkü pek fazla aklımda kalmadığı için yanlış bilgi vermek de istemem.

Geri
Yukarı