Acer Nitro 5 Kulaklık ve Mikrofonun Gözükmemesi

kutlusson

Hectopat
Daha fazla  
Herkese iyi geceler. Acer Nitro 5 AN515-43 model laptop kullanıcısıyım. Laptopun tek jak girişi var bu yüzden mikrofon-kulaklık ayırıcı aldım. Mikrofonlu kulaklığımı bilgisayara bağladığımda herhangi bir bildirim gelmiyor, aygıt yöneticisinde vs. gözükmüyor ancak sesi kulaklığımdan duyabiliyorum, mikrofonda ise laptopun kendi kulaklığını kullanıyor. Birkaç farklı kulaklıkla daha denedim ve hepsinde aynı sonuçla karşılaştım: Hiçbiri aygıt yöneticisinde gözükmüyordu ancak sesi kulaklığımdan alabiliyordum. Sizce sorun donanımsal mı veya benim yapabileceğim neler var kulaklığın mikrofonunu aktif hale getirebilmek için? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Dosya Ekleri

• mikk.jpg
    mikk.jpg
    169,9 KB · Görüntüleme: 107
  • hopa.jpg
    hopa.jpg
    160,6 KB · Görüntüleme: 90
Selamlar. Ben de yeni Nitro 5 515-45 aldım. Dediğiniz gibi mikrofonlu kulaklık takıyorum ama görmüyor mikrofonu. Realtek sürücüsünü kurmaya çalışıyorum onda da her yeniden başlattığında kaldır diyor durmadan döngüye girip yeniden başlıyor. Acer'ın sitesinden de indirdim driverları ama hala tam çözülmedi sorun. Yardımcı olabilir misiniz?
Sorunum çözüldü hocam, tekrardan teşekkür ederim.

Hangi driverla çözüldü hocam?

Herkese iyi geceler. Acer Nitro 5 AN515-43 model laptop kullanıcısıyım. Laptopun tek jak girişi var bu yüzden mikrofon-kulaklık ayırıcı aldım. Mikrofonlu kulaklığımı bilgisayara bağladığımda herhangi bir bildirim gelmiyor, aygıt yöneticisinde vs. gözükmüyor ancak sesi kulaklığımdan duyabiliyorum, mikrofonda ise laptopun kendi kulaklığını kullanıyor. Birkaç farklı kulaklıkla daha denedim ve hepsinde aynı sonuçla karşılaştım: Hiçbiri aygıt yöneticisinde gözükmüyordu ancak sesi kulaklığımdan alabiliyordum. Sizce sorun donanımsal mı veya benim yapabileceğim neler var kulaklığın mikrofonunu aktif hale getirebilmek için? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
Nasıl çözdünüz yazar mısınız ?

Hocam ben Realtek Audio Console'dan çözdüm. Jackı taktığınızda sağda çıkan bildiriminde 2 kulaklık 1 hoparlör 1 mik girişi seçeneği çıkıyor. En alttaki kulaklığı seçince hem kulaklık hem mikrofonu çalışıyor.

Merhaba hocam ayni PC var bende de ama Console yüklenince calışmıyor ne yapmam gerekiyor?

@Akif büyükdağ merhaba hocam sizin geçenlerde Acer Nitro 5 için kulaklık mik sorunu hakkında yazıda gördümde konuşmanızdakilini yapmak için bende Realtek Audio Console indirdim ama PC de açılmamaktadır bende de aynı sorunlar var acaba yardımcı olabilir misiniz nasıl açacağım hakkında bu konu hakkında çok sorun yaşıyorum.

Geri
Yukarı