Acer Nitro 5 laptop donuyor

pwleredal

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
RAM
16
SSD veya HDD modeli
Kingston NVMe M.2 SSD SNV2S/500G
Ekran kartı
RTX 3050 95W
İşlemci
i5-12500H
Son birkaç haftadır bilgisayarım donuyor. Fanlar çalışmaya devam ediyor yani cihazda güç var ama ekran donuyor kalıyor öyle. Kapatma tuşundan manuel olarak yapmadığım sürece sonsuza kadar duruyor öyle. Çok canımı sıkmaya başladı. Her gün 1 defa garanti donuyor. Yardımlarınızı bekliyorum.

Hocam yardım edebilir misiniz? Cevap alamadım forumdan. @Artoria Pendragon

Son düzenleme:
Evet hocam CPU boşta ısınıyor termal macun bakımı yapacağım ama henüz 10 aylık cihaz. Fan bakımı yapmayı düşünüyorum sadece.
Kendin yapma garantiye gönder kendi yapınca garantiden çıkıyor. Nitro sense yazılımını silip siteden kendin kur. Daha sonra fanları otomatiğe al eğer yine geçmezse bios güncelleyelim.

Bahsedilen sorunla sunduğunuz yöntemin ne alakası var Allah aşkına.

Chipset sürücüsü ve BIOS güncel mi? Aygıt yöneticisinde uyarı var mı? Olay görüntüleyicisinde sorunla ilgili bilgi var mı?
Chipset güncel ancak BIOS'u hiç oturup ta güncellemedim. Aygıt Yöneticisinde uyarı yok.

Kendin yapma garantiye gönder kendi yapınca garantiden çıkıyor. Nitro sense yazılımını silip siteden kendin kur. Daha sonra fanları otomatiğe al eğer yine geçmezse bios güncelleyelim.
Hocam zaten bir kaç hafta önce sıfırladım PC'yi tüm software&driverları tekrardan kurdum.

Chipset güncel ancak BIOS'u hiç oturup ta güncellemedim. Aygıt yöneticisinde uyarı yok.

Hocam zaten birkaç hafta önce sıfırladım PC'yi tüm software&driverları tekrardan kurdum.

Bilgisayarınızın tam modelini yazar mısınız? Ayrıca BIOS son sürüm mü diye anlayabilmek için şu anda yüklü BIOS sürümünü söyleyebilir misiniz?

Hocam aynı şeyi RAM&SSD takviyesi için de söylüyorlar şehir efsanesi bunlar. Cihazın içinde herhangi bir hasara veya yalamaya sebep olmadığınız sürece garanti bozulmaz dedi Acer. Bizzat telefonla konuştum. Zaten garantiyi çok da umursamıyorum neredeyse bütün sorunlara kullanıcı hatası deyip geçiştiriyorlar.

Eğer kendin termal macun yenileresen donanımsal bir sorunsa garanti kabul etmiyor soğutma bloklarını kaldirijca garanti kapsam dışı kalıyor cihaz.

Hocam aynı şeyi RAM&SSD takviyesi için de söylüyorlar şehir efsanesi bunlar. Cihazın içinde herhangi bir hasara veya yalamaya sebep olmadığınız sürece garanti bozulmaz dedi Acer. Bizzat telefonla konuştum. Zaten garantiyi çok da umursamıyorum neredeyse bütün sorunlara kullanıcı hatası deyip geçiştiriyorlar.
Ram ssd upragesi bozmuyor. Fakat termwl macun yenilemesini kabul etmiyor geçen arkadaş konu açti kabul etmediler atayim istersen konuyu.

Yeni konular

Geri
Yukarı