Acer Nitro 5 laptopta Valorant düşük FPS

swaghype

Femtopat
Daha fazla  
Acer Nitro 5 i5 AN515-58 4050 16 RAM 512 SSD12500H laptopum Valorant'ta en düşük ayarlarda 150 200 FPS arası gidip geliyor normal mi? Ekran kartı ayarlarını da yaptım.

En yuksek ayarlara aldım 200 FPS civarı yine ne anladım bu işten?

Son düzenleyen: Moderatör:
FPS değerleri gayet normal. Laptop alıp kasa performansı bekliyorsunuz sanırım. İnternet üzerinde aynı laptop için yüzlerce FPS testi videosu mevcut. Bu ürünü alsaydınız FPS 500-600 civarı seyrederdi.

i5-12500H işlemcili laptopta 2K'da 300 FPS üzerinde alıyorum.
  • İlk yapılması gereken RAM Dual channel yapılmalı.
  • MUX Switch varsa açılmalı. Yoksa Harici ekran bağlanılarak dahili ekran kartı kapatılmalı.
  • NitroSense uygulamasında performans modu açık olmalı.
Eğer bunlara rağmen sorununuz çözülmüyorsa. Isınma problemi olasıdır.

FPS değerleri gayet normal. Laptop alıp kasa performansı bekliyorsunuz sanırım. İnternet üzerinde aynı laptop için yüzlerce FPS testi videosu mevcut. Bu ürünü alsaydınız FPS 500-600 civarı seyrederdi.

Kasa performansi bekliyorum demeyelim de sormak istedim sadece cevap için teşekkürler kasa uygun olmadığı için tercih etmemiştim.

Kasa performansi bekliyorum demeyelim de sormak istedim sadece cevap için teşekkürler kasa uygun olmadığı için tercih etmemiştim.
Dediğim gibi bu bileşenler genelde laptoplara özel oluyor dolayısıyla internet üzerinde onlarca FPS testi videosu mevcut. YouTube üzerinde Acer Nitro 5 12400F 4050 diye aratırsanız biraz aşağılarda da olsa bulabiliyorsunuz. Normal FPS değerleri bu şekilde. Tabii ayarlamalar ile ekstra FPS verimi alınıyor mu bilemiyorum çünkü kullanıcısı değilim.

Değerler normal değil. RTX 3050 olanında bile ben 300 FPS'leri alıyorum. İncelemelerde 220 altınada inmiyor.
Önceki yazdığım gibi seçeneklerle FPS çok daha yükselebiliyor. Harici Ekran bağlayınca 400 FPS'lere ulaşılıyor.

• İlk yapılması gereken RAM Dual channel yapılmalı.
  • MUX Switch varsa açılmalı. Yoksa Harici ekran bağlanılarak dahili ekran kartı kapatılmalı.
  • NitroSense uygulamasında performans modu açık olmalı.

Değerler normal değil. RTX 3050 olanında bile ben 300 FPS'leri alıyorum. İncelemelerde 220 altınada inmiyor.
Önceki yazdığım gibi seçeneklerle FPS çok daha yükselebiliyor. Harici ekran bağlayınca 400 FPS'lere ulaşılıyor.

MUX Switch ve performans modu açınca 300 350 gibi degerleri gördüm hocam eyvallah.

Yeni konular

Geri
Yukarı