Acer Nitro 5 macOS uyumu

Makaleler
9
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i7 10750H || GTX 1660 Ti 6 GB Mobile || 2x16 GB RAM || 512 GB NVMe M.2 SSD || 1080p 144 Hz IPS Panel || Windows 11-macOS Big Sur || Acer Nitro 5 AN515-55 2020 ||
Meslek
Öğrenci
Windows ile beraber kullanacağım öncelikle. İlk aşamada günlük kullanım (Wi-Fi mesela) için sıkıntı çıkarmazsa yeterli. Diğer problemleri zamanla aşmaya çalışırım.

i7 10750H (UHD 630)
GTX 1660 Ti (çalışmayacak biliyorum.)
2x16 GB RAM.
512 GB NVMe M.2 SSD.
Windows 10 Pro (20H2)

Özel bir sürüm isteğim yok. En stabil olanı yeterli benim için. Son olarak diyelim ki bir sorun çıktı kurulum vs. olmadı her şey eski hâline gelir mi (eski hâlden kastım açılış ekranında, BIOS'da kalıntı kalması vs.)? Cihaz garantisi ile ilgisi olmaz sanıyorum ama olur mu?

Sorun olmaz dediğiniz gibi, deneyebilirsiniz. Wifi için tam modeli bilmek gerekli.

Anladım. O zaman bu imajı direkt kuracağım. OpenCore rehberini takip etmem yeterli mi ? Bir de ilk defa macOS kuracağım. Rehber gözümü korkutmadı değil. Intel Wi-Fi AX201 imiş bu arada ve Killer E2600 var.

Son düzenleme:
Kurulum hazırlıklarına başlıyorum ancak BIOS ayarlarım çok kısıtlı umarım sorun çıkmaz.

Olanları yapmanız yeterli.
Gereksiz soruyorum kusura bakmayın ama rehberdeki adımların hepsi de %100 yapılmalı mı ? İşin aslı biraz merak, farklılık için kuracağım. En doğrusu rehberdeki gibidir eminim ama daha kısa ve benim gibi ilk deneyimi olacaklar için bir tavsiyeniz var mıdır ? Video vs. gibi. Kolaya kaçma gibi anlaşılmasın ama baktığım kadarıyla yabancı olduğum bir alan ve biraz çekiniyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı