Acer Nitro 5 macOS uyumlu mu?

Önce macOS sonra Windows kurmak gibi bir kural yok. Halihazırda Windows var ve silmene gerek yok ise direkt yanına kurup geç. HDD'de ağırlığı hissedersin.

Hocam sorun şu 500GB SSD'yi faal kullanıyorum, 128 GB SSD yetersi kalıyor Windows'ta oyunlar vs için. Benim bildiğim macOS kurduktan sonra 500GB SSD'ye, dosya sistemi değiştiği için Windows'ta kullanamıyoruz yanlış mı biliyorum yani NTFS'den APFS'ye geçişten kaynaklı.

Hayır, NTFS diski macOS'ta da görüntüleyebilir ve düzenleme yapabilirsin. Ne kadar okuma-yazma/düzenleme olur bilemem fakat ben bir sorun yaşamadım. 500GB'de şu an için Windows var ve 128GB'i biçimlendirip ona kurmak istiyorsan bir sorun yaşamazsın. APFS/HFS olarak bölüntülediğin alan/diski ise Windows'ta native olarak görüntülemen mümkün değil.

Hayır, NTFS diski MacOS'ta da görüntüleyebilir ve düzenleme yapabilirsin. Ne kadar okuma-yazma/düzenleme olur bilemem fakat ben bir sorun yaşamadım. 500GB'de şu an için Windows var ve 128 GB'i biçimlendirip ona kurmak istiyorsan bir sorun yaşamazsın. APFS/HFS olarak bölüntülediğin alan/diski ise Windows'ta native olarak görüntülemen mümkün değil.

Tam tersi hocam 128'de Windows var, 500'de şu an oyunlar ve programlar var onları HDD'ye taşıyıp tekrar SSD'ye çekerim sorun değil. Sizin dediğinize göre Windows'tan 500'ü APFS yaptıktan sonra Windows üzerinde oyunları sistem diski göremediği için mecbur 128'e kurmam lazım MacOS'u çünkü Windows'ta hem 128 GB kullanıp hem oyun ve programları yüklemek 128 GB'ta yetersiz gelecek o yüzden mecbur Windows'u 500GB olan SSD'ye temiz kurulum yapmam şart. Yoksa dediğiniz gibi Windows'u baştan kurmanın anlamı yok zaten. Hani Windows'u 500'e kurulum yapmadan taşımanın da bir yolu yok diye biliyorum.

HDD kursak performansı kötü olur sanırım. 128 GB SSD'me MacOS'u, 500GB'lık SSD'ye de Windows 11'i kurmayı planlıyorum. Yeterli olur sanırım
Harika olur, ben de aynı şekilde kullanıyorum. Ancak hackinotsh kurmak biraz zorlamıştı beni, biosdan bir şeyleri değiştirmek gerekiyordu, intelin bazı şeylerini devre dışı bırakmak vs gerekiyor. Baya bir vaktini alabilir ama kesinlikle denemeye değer

Secure Boot'u kapatmak dışında bir şey yapmasına gerek yok.
Eyvallah hocam. Anakin tayfa olarak bağladık olayı :D

Secure Boot'u kapatmak dışında bir şey yapmasına gerek yok.
Hocam efi dosyası olarak ne kullanmam lazım?

Boot menüsünde flash bellek gözükmüyor.

+Kurdum yükledim kurduktan sonra SSD’ye efi tanımlaması yaptım kapatıp açarken Apple logosundan sonra açılırken ekran kararıyor tuşlara basınca arkadan sesler geliyor ama görüntü yok.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı