Acer Nitro 5 macOS uyumlu mu?

Alperen4423

Kilopat
Makaleler
2
Yer
İstanbul\Çanakkale
Daha fazla  
Arkadaşlar sistemime Dual boot macOS kurmak istiyorum nasıl bir yol haritası izlemem lazım? Hangi sürüm kurulur? Yardımcı olursanız sevinirim.

i5 9300H.
GTX1650.
16 GB DDR4.
500GB MLD NVMe SSD.

Son düzenleyen: Moderatör:
Laptopunuzda ki GTX 1650 ekran kartı uyumsuz. Bunun dışında İGPU'yu kullanarak Sonoma kurabilirsiniz.

@onderalpk11 Laptop olduğu için Wi-Fi ve BT kartlarını da sorsaydın keşke. Blind Install sonrası bir bakacak Wi-Fi veya BT'nin desteği yok, ne anladım o işten.
İntel Wi-Fi AX200 hocam. Onboard ile çok performans sorunu olur mu ağır uygulamalar kullanmayacağım iPhone ve iTunes için kuracağım.

hocam aynı sisteme ben hackintosh kurdum. Açıkçası beklediğimden daha stabil çalıştı. İnternette bu model için dosyalar vardı ancak bulamadım onu birazcık araştırmayla bulabilirsin.
Çift monitör ve gpu desteği yok. Hdmi çıkışı gpu'dan verildiği için ve mac için driverlar bulunmadığı için çalışmıyor. Ama tavsiyem ikinci bir m2 ssd alıp (bende dual m2 slotu vardı muhtemelen sende de vardır) ona kurmanız olur

Çift monitör ve HDMI çıkışındaki destek kısmı FB/Bus-Con yamaları ile çözülebilir. Normal kullanım için 100-150GB arası bir alan ayırması, minimum ise 75GB alan vermesi yeterli. Ekstra bir M.2 gereksiz masraf olur/olabilir.
evet ikinci ssd masraf olur ancak şu an ssd fiyatları gerçekten uygun kaldı ve windows kullanması gerekirse çok sorun olabilir. Çift ssd ile kafa rahat oluyor.

Ben yamalarla çözemedim ama belki çözümü vardır

Geri
Yukarı