Acer Nitro 5 oyun içi düşük GPU kullanımı

alper_agaoglu61

Decapat
Acer Nitro 5 AN515-44 modeli laptop sahibiyim. Ryzen 5 4600H işlemcisi olan modeli. GTX 1650 Ti ekran kartı mevcut ve 8 GB 3200 MHz tek kanal RAM kullanıyorum. Aynı model donanım arşivi YouTube kanalında da incelendi.
Örnek olarak o videoda PUBG oyununda Ultra ayarlar ve 1080p çözünürlükte yaklaşık 80 FPS alırken aynı ayar ve çözünürlükte ben yaklaşık 50 FPS alıyorum ve sürekli takılmalar mevcut. Temiz kurulum vs denedim bir çözüme ulaşamadım. Ekran kartım sürekli %60 ve %85 kullanım arasında gidip geliyor. Sanki darboğaz varmış gibi, ama sanmıyorum. Yani ekran kartı kullanımım da sürekli düşük.
FIFA Online 4 oyununda yüksek bir sistem gerekmese bile orta ayarlarda oynarken ufak kasmalar hissediyorum aynı şekilde.
Bir çözümü var mıdır acaba?

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (2).png
    Ekran Görüntüsü (2).png
    3,4 MB · Görüntüleme: 45
Son düzenleyen: Moderatör:
@alper_agaoglu61 Sorunun RAM. Ben RAM takınca performans artışı yaşadım, en basiti GPU kullanım CS:GO gibi grafik düşük oyunlarda bile kullanmaya başladı düşük ayara çeksem de. Vaktiniz olursa TeamViewer bağlanıp doğru sürücü kuralım beraber en azından tek kanal RAM ile performansı düzeltelim.

Maalesef, neler neler denedim. Ama bir çözüm bulamadım. Eski bir PC gibi performans veriyor oyunlarda. Onun dışında performansı gayet iyi ama oyunlarda çok kötü. FIFA Online 4 oyununu bile orta ayarlarda ufak tefek takılmalarla oynuyorum. Garantiye vereceğim sanırım.

En mantıklısı garanti olacaktır.

@alper_agaoglu61 Sorunun RAM. Ben RAM takınca performans artışı yaşadım, en basiti GPU kullanım CS:GO gibi grafik düşük oyunlarda bile kullanmaya başladı düşük ayara çeksem de. Vaktiniz olursa TeamViewer bağlanıp doğru sürücü kuralım beraber en azından tek kanal RAM ile performansı düzeltelim.
Sağolun yardım için ancak en güncel sürüm kurulu.

Aynı bilgisayara sahibim. RAM yükselttim GPU kullanımı arttı ve oyunlarda düşük FPS sorunum ortadan kalktı. Çift kanal 8GB yanına takarsanız performans artar.

Ayrı etten bilgisayar ilk açılışta Windows güvenliğe girince hızlı mı yükleniyor ve tpm.msc yazınca da mı hızlı yükleniyor?
Hangi RAM'i aldınız?

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı