Acer Nitro 5 oyunlarda düşük FPS

atahan16

Femtopat
Merhabalar, 2 3 ay önce Acer Nitro 5 laptop aldım özellikleri: GTX1650 AMD Ryzen 7 3750H 16 GB RAM.
Soruma gelecek olursak yeni birkaç oyunda FPS sorunları var, AC Odyssey ve CoD MW de 50 FPS alıyorum orta grafiklerde, oynarken sorun değil ama neden 50 aldığını anlamıyorum.
Sürücü güncellemesini bilmiyorum ekran kartını güncel tutuyorum bir de Windows güncellemeleri, laptopu aldığımda Game Booster'dan mı ne başlangıçta güncelledi aldığım yer ama IObit uygulamaları kötü dedikleri için sildim, neden kaynaklı acaba sorunum? Çözümü nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun içi sıcaklık ve kullanım değerlerini MSI Afterburner ile atabilir misiniz? Ayrıca işlemcinize entegre Vega 10 grafik birimi bulunuyor, nvidia kartınızın kullanıldığından emin olun.

CoD Warzone için normal bir değer ama Nitro sense idi galiba programın adı oradan oyun modu vb. seçili olsun.

AC oddessy de CoD Warzone'da işlemciye yüklenen oyunlar. O yüzden işlemcinin saat hızını kontrol eder misin? Windows güç ayarlarından %99 falan yapıp Turbo'yu kapattıysan bahsettiğin oyunlarda FPS düşüşüne yol açar. Yine de bu oyunlarda Intel i5 9300H'a göre bile 5-10FPS daha düşük alman normal diye düşünüyorum.

AC oddessy de CoD Warzone'da işlemciye yüklenen oyunlar. O yüzden işlemcinin saat hızını kontrol eder misin? Windows güç ayarlarından %99 falan yapıp Turbo'yu kapattıysan bahsettiğin oyunlarda FPS düşüşüne yol açar. Yine de bu oyunlarda Intel i5 9300H'a göre bile 5-10FPS daha düşük alman normal diye düşünüyorum.
o güç ayarını 99 yaptığımda 35 falan alıyorum 100deyken 52 alıyorum hocam işlemci saat hızı nereden bakılıyor
Oyun içi sıcaklık ve kullanım değerlerini MSI Afterburner ile atabilir misiniz? Ayrıca işlemcinize entegre Vega 10 grafik birimi bulunuyor, nvidia kartınızın kullanıldığından emin olun.
nedense msi la ölçüm yaparken biraz fps arttı gibi
insan olan yerlere gelince 43 45 lere geldi yine
Modern Warfare oynamadım ama bir 10, 20dk oynayıp oyun içinde yerde iken atarsanız daha iyi olur.
normal mi acaba bu değerler her şey lowda ac'de 45 56 arası
yardımcı olacak yok mu

Dosya Ekleri

• att.png
    att.png
    1 MB · Görüntüleme: 44
Son düzenleme:

Geri
Yukarı