Acer Nitro 5 Ryzen 7 3750H vs Acer Nitro 5 i7 9750H

YorgunSavascı

Centipat
merhabalar,
Kendime dizüstü bilgisyar almayı düşünüyorum. Acer Nitro 5'te karar aldım. Ama işlemci ve ekran kartı gibi sorunlarda takıldım.

1. Acer Nitro AN515-43-R3DS AMD RY7-3750H 16 GB RAM 1TB+256SSD AMD RX560X 4 GB 15.6" FHD W10 notebook.

RAM: 16 GB.
İşlemci: Ryzen 7 3750 h.
Ekran kartı: AMD RX560X 4 GB.
SSD: 256 GB.
HDD: 1 TB.
İşletim sistemi: Windows 10 Home.

2.Acer Nitro 5 Core i7 9750H 2.6GHz-8 GB-1TB+128 GB SSD-15.6"-GTX1650 4 GB-W10.

RAM: 8 GB.
İşlemci: Intel Core i7 9750H 2.6GHz.
Ekran kartı: NVIDIA GTX1650 4 GB.
SSD: 128 GB.
HDD: 1 TB.
İşletim sistemi: Windows 10 Home.

Yukarıda belirttiğim iki ayrı özellikte ve aynı markada dizüstü bilgisayar var. Kendim karar veremedim. Sizlerden bilgi almak istedim. Hangisinin avantajları daha yüksek bilgi almak istiyorum. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Oynayacağım oyunlar: CS GO, Zula vs.

İş nedeniyle diğer oyunlarla pek ilgilenmek istemiyorum ama oyun önerilerinizi de sunabilirsiniz.
Teşekkür ederim. Hayırlı ramazanlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
1. attığınızın RAM ve SSD avantajı var. Dediğiniz oyunları rahatlıkla oynarsınız.
İkincisi ise işlemci yönünden bariz bir şekilde önde. RAM'i 16GB yaparım diyorsanız ikincisini alın. Yapamam diyorsanız da. :D

Biz de arkadaşım için dün sipariş verdik. Acer pek önerilmedi, Monster'a yöneldik. İsterseniz bir göz atın. 7000 TL laptop önerisi - Technopat Sosyal

teşekkür ederim göz atacağım. 🙋🏻‍♂️

2. Ürün daha performanslı fakat RAM miktarı düşük. 1. Ürünü öneririm

Ekran kartı ve işlemci konusunda sorun yaşayabileceğimden korkuyorum. Ama şuan için dediğiniz gibi RAM konusunda 1. ürün önde görünüyor. Teşekkür ederim. 🙋🏻‍♂️
1. attığınızın RAM ve SSD avantajı var. Dediğiniz oyunları rahatlıkla oynarsınız.
İkincisi ise işlemci yönünden bariz bir şekilde önde. RAM'i 16GB yaparım diyorsanız ikincisini alın. Yapamam diyorsanız da. :D

Dediğiniz gibi RAM bir şekilde halledilir. Ama işlemci farkı var diyorsunuz düşüncelerimi 2. ürüne yoğunlaştırıyorum. Ve gelebilecek diğer yorumlara göre tercihimi yapacağım. Katkılarınız için teşekkür ederim. 🙋🏻‍♂️

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı