Acer Nitro 5 pil süresi nasıl uzatılır?

QuantØ

Hectopat
Selam. Acer Nitro 5 AN515-58-503p model bilgisayarı aldım.
Şöyle ki, boşta kullanırken süresinin 'uzun' gitmesini istiyorum. Şarjda değilken uzun dahili grafik birimini kullanmasını sağlayacak bir yöntem var mı? Alırken 5-7 saate kadar süre verdiğini okuyarak aldım ama iki buçuk saati zor görüyorum. MUX var, ancak nasıl kullanacağımı bilmiyorum. Pildeyken güç tasarrufunu da açıyorum bu arada.

Ek bir soru, Thunderbolt 4 ile şarj edebiliyor muyum acaba? Kitapçıkta 65W ile edebilirsin diyor ama kime sorsam olmaz dedi :D

Dayı onlar Ultra güç tasarrufu modunda boştayken 5-7 saat alıyor :D
65 W denersen galiba kaloriferlere daha ihtiyaç duymayacaksın :D:D

Dayı onlar Ultra güç tasarrufu modunda boştayken 5-7 saat alıyor :D
65 W denersen galiba kaloriferlere daha ihtiyaç duymayacaksın :D:D
Neden ki? Thunderbolt 4 şarj edemez mi?
NitroSense uygulması üzerinden MUX ayarlanıyor. Gaming laptoplarda maalesef batarya çok dayanmaz.
Ben şarjda değilken kullanım süresini uzatmak istiyorum işte. Nasıl yapabilirim? Mux'u buldum ama MUX açınca daha da kısalmıyor mu süresi? 'Sadece Ayrık GPU' diyor, sadece RTX çalışıyor yani yanlış mıyım?

Ben şarjda değilken kullanım süresini uzatmak istiyorum işte. Nasıl yapabilirim? MUX'u buldum ama MUX açınca daha da kısalmıyor mu süresi? 'Sadece Ayrık GPU' diyor, sadece RTX çalışıyor yani yanlış mıyım?

Sadece ayrık GPU modu varsa süre kısalır evet, bir de BIOS'tan bakın isterseniz iGPU modu var mı diye yoksa arttiramazsınız MUX ile. Thunderbolt ile şarj edebilirsiniz kitapçıkta desteklediğini söylüyorsa.

Ben şarjda değilken kullanım süresini uzatmak istiyorum işte. Nasıl yapabilirim? MUX'u buldum ama MUX açınca daha da kısalmıyor mu süresi? 'Sadece Ayrık GPU' diyor, sadece RTX çalışıyor yani yanlış mıyım?

Ederde işte 65W :D

Ederde işte 65W :D
Yani, çok ısınırsa bilmem ama yavaş mı eder, bataryayı mı bozar?

Sadece ayrık GPU modu varsa süre kısalır evet, bir de BIOS'tan bakın isterseniz iGPU modu var mı diye yoksa arttiramazsınız MUX ile. Thunderbolt ile şarj edebilirsiniz kitapçıkta desteklediğini söylüyorsa.
iGPU şarj süresini uzatmama yardımcı olur mu?

Yani, çok ısınırsa bilmem ama yavaş mı eder, bataryayı mı bozar?

iGPU şarj süresini uzatmama yardımcı olur mu?

Evet olur harici GPU komple kapanacağı için.

Geri
Yukarı