Acer Nitro 5 şarj %95 takılı ve prizden çekince hemen bitiyor

XdSaga

Decapat
Daha fazla  
Merhaba Acer Nitro 5 AN515 54 laptopum var. Sarja taktığım zaman zaman %95 de takılı ve şarj dolmuyor prizden çekince de ekran hemen kapanıyor lüften çare bulun çünkü adaptorüm temassızlık yapıyor bazen durduk yere kapanınca çoğu şeyim gidiyor.

Merhaba Acer Nitro 5 AN515 54 laptopum var. Sarja taktığım zaman zaman %95 de takılı ve şarj dolmuyor prizden çekince de ekran hemen kapanıyor lüften çare bulun çünkü adaptorüm temassızlık yapıyor bazen durduk yere kapanınca çoğu şeyim gidiyor.
Garantisi devam ediyor mu ve anlamadığım neden çekince anında kapanıyor batarya çalışmıyor mu?

Bataryayı yenilemeyi deneyin
Bataryayla alakalı olabilir.
Hep aynı prizde mi oluyor farklı prizlerdede oluyor mu??
Eğer hepsinde oluyorsa şarj aletini değiştirin.

Garanti devam ediyorsa servise gönderin.

Cihazı yeniden başlatın ve BIOS'a girin. Adaptör bağlantısı kesin. Cihaz kapanır ise,

1-) Batarya arızalı. Üstünde bulunan entegre yanlış veri gönderiyor.
2-) Anakart güç katı arızalı.
3-) Güç girişi arızalı. Temassızlık yapıyor.

Bu üç olasılık sebebiyle cihaz değişimi talep edin. En kötü anakart ve batarya değişir.

Düzenleme: Garantisi bitmiş cihazın ancak dediğim gibi anakart tamiri ve batarya değişimi isteyebilir cihaz.

Bataryayı yenilemeyi deneyin.
Bataryayla alakalı olabilir.
Hep aynı prizde mi oluyor farklı prizlerdede oluyor mu?
Eğer hepsinde oluyorsa şarj aletini değiştirin.

Garanti devam ediyorsa servise gönderin.

Batarya ne kadar acaba pahalıya patlar mı eğer imkanım olursa şarj aletini değiştireceğim. Ama şu an kullandığım orijinal şarj adaptörü sadece bağlantı kablosu değiştirdim. Yakın zamanda bir SSD yükseltmesi yapmıştım belki orada bir zarar vermişimdir ama gayet dikkatli ve güzel topladım bilgisayarı.

Cihazı yeniden başlatın ve BIOS'a girin. Adaptör bağlantısı kesin. Cihaz kapanır ise,

1-) batarya arızalı. Üstünde bulunan entegre yanlış veri gönderiyor.
2-) anakart güç katı arızalı.
3-) güç girişi arızalı. Temassızlık yapıyor.

Bu üç olasılık sebebiyle cihaz değişimi talep edin. En kötü anakart ve batarya değişir.

Düzenleme: Garantisi bitmiş cihazın ancak dediğim gibi anakart tamiri ve batarya değişimi isteyebilir cihaz.

Ben bataryadan olduğunu düşünüyorum ana kartlık bir problem neden olsun anlamadım.

Batarya ne kadar acaba pahalıya patlar mı eğer imkanım olursa şarj aletini değiştireceğim. Ama şu an kullandığım orijinal şarj adaptörü sadece bağlantı kablosu değiştirdim. Yakın zamanda bir SSD yükseltmesi yapmıştım belki orada bir zarar vermişimdir ama gayet dikkatli ve güzel topladım bilgisayarı.

Ben bataryadan olduğunu düşünüyorum ana kartlık bir problem neden olsun anlamadım.

Anakartta bulunan hatalı bir entegre de bu arızaya sebep olabilir ama ben de sorunun bataryadan kaynaklandığını düşünüyorum.

Anakartta bulunan hatalı bir entegre de bu arızaya sebep olabilir ama ben de sorunun bataryadan kaynaklandığını düşünüyorum.

Hocam cidden çok kötü bir durum fişten çektim mi bilgisayar hemen kapanıyor yeni batarya nasıl alabilirim link varsa atar mısınız

Cihazı söküp batarya modelini kontrol etmelisiniz. Çünkü AN515-54 için 5-6 farklı ürün kodlu batarya bulunmakta.

Cihaz BIOS ekranında da kapanıyor mu güç kablosunu çıkarınca?

Bataryanın 500-800₺ masrafı olacaktır bu arada.

Hocam şimdi sarjdan çektiğim zaman direk kapanıyor sonra normal açıyor yeniden başlatılmış gibi bu çok sinir edici arada temassızlık olunca 1 sn elektrik.

Cihazı söküp batarya modelini kontrol etmelisiniz. Çünkü AN515-54 için 5-6 farklı ürün kodlu batarya bulunmakta.

Cihaz BIOS ekranında da kapanıyor mu güç kablosunu çıkarınca?

Bataryanın 500-800₺ masrafı olacaktır bu arada.

Hocam bu arada ek olarak pil durumumu hesapladım böyle çıktı hesapladığım zaman %59 çıkıyor sizce neden sarjdan çekince hemen bitiyor anlamadım. Bilgisayar normal yeniden başladığı gibi başlıyor BIOS ekranı açılmıyor sizce niye böyle cidden çok sıkıntı çekiyorum arkadaşlar yardım ederseniz severim.

1667325697690.png

Geri
Yukarı