Çözüm Acer Nitro 5 sorunları

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ProfTech

Kilopat
Makaleler
9
Daha fazla  
Herkese merhaba, sosyalde birçok konu goruyorum bu laptopla alakali isinma kapanma yeniden baslatma gibi sorunlar. Bunlarin hepsinin cozumleri var.

1. Laptopta Windows 11 Home kurun. Servisi Pro 64 Bit icin duzgun calismadigini iddia ediyor.

2. Windows'a kesinlikle crack islemi yapmayin. Windowsn11 indirip kurun.

3. Acer laptopunuzun BIOS'unu guncelleyin tam modelini yazarsanız size yardımcı olurum. Kurulumu cok basit sadece dosyayi aciyorsunuz ve kendisi kuruyor.

4. Acer Care Center ve NitroSense uygulamalari kurulsun.

5. Laptopun ekran karti surucusu haric hepsini Acer sitesinden kurun.

6.ses kisik olma sorunu oldugunu soyluyorlar hiç boyle bir sorun yasamadim sesi cok yuksek laptopun daha once boyle ses gormemistim laptopta. Acer'in urettigi cozum su sekilde.

Windows + X tusuna basin. Aygıt Yöneticisi. Ses ve video oyun denetleyici altindaki tum aygitlari tek tek silin kendisi geri yukleyecektir.

Laptopunuzun dtx Ultra kurulmama gibi bir sorun varsa ariza olabilir. Bizzat yasadim ve iade ettim. Ses surucusu sonrasi mavi ekran aliyorsaniz da yine donanimsal olarak sorun olabilir.

Bu basit cozumleri sizlerle paylasmak istedim cunku cok goruyorum. Sorunlariniz hala devam ediyoraa Acer ile iletisim kurun hatta mail falan atmayı deneyin Acer merkezine cunku bu yeni kasalarin cidden yarisi sorunlu geliyor gibi.

Soylemeyi unuttum son olarak Driver pack gibi dandik programlarla suruculerinizi kesinlikle kurmayin. Eger bilginiz yoksa konu acin yardimci oluruz.

Son düzenleyen: Moderatör:
@ProfTech hocam.
Mesajın amacı:
1-) Bilgi check etmek.
2-) İhtiyacı olanlara ek bilgi ve tecrübe aktarmak.

Windows 10 Pro kurulumunda sorun yaşayınca ben de Acer teknik servisi ile görüştüm.
Bana Windows 10 Home ya da Windows 11 kurmam halinde sorun yaşamayacağımı söylediler.

Windows 11 Pro kurdum ve hiçbir sorun çıkmadı. Hiçbir driver'i Acer sitesinden kurmadım. Tüm driverler Windows 11 Update tarafından eksiksiz olarak kuruldu. Sonrasında Acer sitesinden Bios Update yaptım ve Nitro Sense ile Care Center yazılımını kurdum. (Nitro AN515-58) - Acer sahipleri için önemli not: Driverleri manuel kurmak zorunda kalmak istemiyorsanız ethernet kablosu kullanın ve güncellemeleri tamamlayın.

Yukarıdaki driver kurulum tavsiyesi de açıkça doğru ama benim tavsiyem windows update tamamlanmadan hiçbir driver'in kurulmaması yönündedir. Çünkü doğru driverler bile olsa bazan driverlerin kurulum sıraları bile sorunlara neden olabiliyor.

Konu için teşekkürler....

Son düzenleme:
@ProfTech hocam.
Mesajın amacı:
1-) Bilgi check etmek.
2-) İhtiyacı olanlara ek bilgi ve tecrübe aktarmak.

Windows 10 Pro kurulumunda sorun yaşayınca ben de Acer teknik servisi ile görüştüm.
Bana Windows 10 Home ya da Windows 11 kurmam halinde sorun yaşamayacağımı söylediler.

Windows 11 Pro kurdum ve hiçbir sorun çıkmadı. Hiçbir driver'i Acer sitesinden kurmadım. Tüm driverler Windows 11 Update tarafından eksiksiz olarak kuruldu. Sonrasında Acer sitesinden Bios Update yaptım ve Nitro Sense ile Care Center yazılımını kurdum. (Nitro AN515-58) - Acer sahipleri için önemli not: Driverleri manuel kurmak zorunda kalmak istemiyorsanız ethernet kablosu kullanın.

Yukarıdaki driver kurulum tavsiyesi de açıkça doğru ama benim tavsiyem windows update tamamlanmadan hiçbir driver'in kurulmaması yönündedir. Çünkü doğru driverler bile olsa bazan driverlerin kurulum sıraları bile sorunlara neden olabiliyor.

Konu için teşekkürler....
Rica ederim. Acer servisi israrla Windows 11 home oneriyordu bana 2 defa farkli kisiyle konusmustum.

Bilgisayarınızın tam marka modelini yazar mısınız.
Kodlarıile beraber.
Örnek
Acer Nitro 5 AN515-58

Ya da internetten link atın. Hepsiburada, akakçe linki gibi
Tabii

Dosya Ekleri

• 16995319230594992125470027554390.jpg
    16995319230594992125470027554390.jpg
    257,3 KB · Görüntüleme: 28
Aynı sayfadayız.
Bakın sayfada aşağı doğru inin
Bios yazıyor. Oraya tıklayınca bios güncellemelri çıkacak.
Sadece en üsttekini indirip kuracaksanız. Herhangi bir program gibi kuruyorsunuz.
Laptopunuz mutlaka fişe takılı olsun.
Ek teki resimde indireceğiniz güncelleme işaretli.
bilgisayar kendiliğinden yeniden başlayacak.
İşlem esnasında bilgisayara dokunmayın. Kapamayın vs.

Dosya Ekleri

• zzzzzzzzzzzzzzzzı.JPG
    zzzzzzzzzzzzzzzzı.JPG
    78,5 KB · Görüntüleme: 22

Aynı sayfadayız.
Bakın sayfada aşağı doğru inin
Bios yazıyor. Oraya tıklayınca bios güncellemelri çıkacak.
Sadece en üsttekini indirip kuracaksanız. Herhangi bir program gibi kuruyorsunuz.
Laptopunuz mutlaka fişe takılı olsun.
Ek teki resimde indireceğiniz güncelleme işaretli.
bilgisayar kendiliğinden yeniden başlayacak.
İşlem esnasında bilgisayara dokunmayın. Kapamayın vs.
teşekkürler hocam bir zararız olmaz dimi

Sıkıntı nedir? Bios'un nesi hakkında yardım lazım?
hocam bir de aynı laptopu kullanan iki insan olarak soruyorum size oyun sıcaklıkları ne düzeyde sizin mux açık mı turbo boost açık mı vs yardımcı olur muusnuz bir de sürücü sitesinde: attığım sürücüyü kurdunuz mu biraz yukarda teşekkrüler şimdiden
VGAGörüntü Bağdaştırıcısı Sürücüsü(UMA)Intel2023/02/0931.0.101.3302872.16 MBİndir

Geri
Yukarı