Acer Nitro 5 vs ASUS TUF vs HP Pavilion

Anladım hocam teşekkürler
Gercekten oyle bir piyasa varki şu bütçede anca bu laptoplar... aslında arkadaş 9k lik laptop atmış 2k daha eklese üstüne giriş seviyesinden orta seviye bir segmente geçiş yapacak ben de basit 9k civarındaydım ama en son 12k ya çıktım çünkü asıl gaming ler o bandda
O kadar ekleye ekleye bir üste daha çıkar bu olay. En iyisi limitinde kalmak.

Hocam bana tabi bu tercih meselesi ama bence aldığın zaman biraz iyi almak gerekiyor gerçekçi olmak gerekirse 1650 ti 2 yıl sonraki aaa oyunları kaldırır mi şüpheliyim ve gerçekten üzücü
Bana sorarsan hp olan model en iyisi
Hocanlm biz lafa daldık konu sahibi gelmedi ... :)

Hocam selamlar asus u dusunme sebebiniz nedir?
Hocam önvelikle cevaplarınız için teşekkur ederim bu 3ü arasında elran performansı en iyi o geldı la iği için ve sağlamlık sertifikası olması
Bunu öneririm hem 1660ti ekran kartı var hemde 144hz ekranı var ileride paran olunca ram eklemesi de yaparsın en mantıklısı bu olur.
Hocam yorum için teşekkur ederim
Bunu bende görmüştüm ama 9bini geçmeye bütcem el vermiyor ayrıca bunun ssd 256 olması birde ssd arttirma gerekir mi düşüncesi olmuştu bende
Hocam bana tabi bu tercih meselesi ama bence aldığın zaman biraz iyi almak gerekiyor gerçekçi olmak gerekirse 1650 ti 2 yıl sonraki aaa oyunları kaldırır mi şüpheliyim ve gerçekten üzücü
Bana sorarsan hp olan model en iyisi

Hocanlm biz lafa daldık konu sahibi gelmedi ... :)
Yorumlar için teşekkürler hocam

Aslında dediğiniz doğru bende en başta yola çok iyi bir pc alıp kafa rahat olsun istemiştim hatta 2060 rtx alma niyetiyle girdim sağlam.malzemesi olan marlalar 14 dem başlayımca 1650ti kadar düştüm :(

Birde şöyle birşey var benim oynayacağım oyun skalası belli aslında gta witcher mgs-phantom tombraider, shadow of mordor ve alabilirsem rdr2
Aynen hocam ya şuda olsun buda olsum diye başlad bir asus rog beğemdim 14 bir acer pratoder begendim 16 msi begendim 15 civarı ben 8i bile zor geçebiliyorum o yuzden bu 3ünde karar vermek zorunda gibi oldum
HP olan model aralarında en iyisi.
Yorum için teşekkür ediyorum
Marka olarak açıkçası en iyi hp geliyor kulağa ama hiç kullanan veya tam detaylı incelemesi olan video falan bulamadım.
Birde memteşeden dolayı ekranı çok sallanıyor ve diğerlerine nazaran sogutması yetersiz diye bir kaç yerde gördüm
Ama direk tecrübem olmadığından çamur atmak istemem

Çok önceden gaming olmayan 2 llaptopum.olmuştu 2side hp ve taş gibi hala çalışan hatta low ayarda witcher 3 oymadığım oluyor

Ama gaming olunca iş biraz kapalı kutu riskte alma durumum yok

Son düzenleme:
Hocam bende bilgisayarımı yeni aldım ve bende çok araştırma yaptım ve bu işi bilen kişilere sordum ve bu iste en önemlisi performans ve kalite bu dengeyi kurabilen bir laptop gerekiyor mesela monster ve excalibur performansları harika ama kalite yok klavye alınıyor ekran sorunlu 2 yıla bozuluyor gibi gibi bana sorarsanız bu konuda iki tane cok iyi laptop markası var 1 msi 2 hp
Bana sorarsanız ben msi alirim https://www.hepsiburada.com/msi-gf6...-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-pm-HB00000ZQUES
Bu model aynı ekran karti işlemcisi biraz daha zayıf ancak dediğim gibi ortada bi msi kalitesi de var ben başta msi a onyargiliydim ancak sonradan bi yardım kırıldı ve aldım gayet memnunum çok kaliteli bi marka

Sanırım forumuda doğru kullanamadım öncelikle adminlerimizden sonra siz değerli arkadaşlardan özür dilerim tüm mesajları alıntı yapıp tek bir mesajla cevaplamışım sanırım

Hepinize yorumlar için teşekur ederim

Aslımda şu asusta amd ryzen 5 olsa
Yada acer 120 hz bari olsa hiç kafam karışmayacaktı :)

Hocam bende bilgisayarımı yeni aldım ve bende çok araştırma yaptım ve bu işi bilen kişilere sordum ve bu iste en önemlisi performans ve kalite bu dengeyi kurabilen bir laptop gerekiyor mesela monster ve excalibur performansları harika ama kalite yok klavye alınıyor ekran sorunlu 2 yıla bozuluyor gibi gibi bana sorarsanız bu konuda iki tane cok iyi laptop markası var 1 msi 2 hp
Bana sorarsanız ben msi alirim https://www.hepsiburada.com/msi-gf6...-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-pm-HB00000ZQUES
Bu model aynı ekran karti işlemcisi biraz daha zayıf ancak dediğim gibi ortada bi msi kalitesi de var ben başta msi a onyargiliydim ancak sonradan bi yardım kırıldı ve aldım gayet memnunum çok kaliteli bi marka
Tabi bu laptop da 60hz ekran var o da bir eksi onu da belirteyim
Ama ekleme yapum asus almayın hocam bence hp alınabilir benin dediğim alınabilir acer da alınabilir ama ben asus almazdım

Hocam bu pc hem hafıza hem ram eklemesi istiyor
Ayrıca ekranı 60hz yani yazmamışlar ama 120 falan olsa direk gözümüze sokarlardı
Ekran kartıda max q diye yazmışlar

Ama katılıyorum en iyi msi
Ama hp 2.sıra olacak kadar iyi mi gaming laptopta tecrubem yok

Hocam bu pc hem hafıza hem ram eklemesi istiyor
Ayrıca ekranı 60hz yani yazmamışlar ama 120 falan olsa direk gözümüze sokarlardı
Ekran kartıda max q diye yazmışlar

Ama katılıyorum en iyi msi
Ama hp 2.sıra olacak kadar iyi mi gaming laptopta tecrubem yok
Hocam 2 derken ben sizin verdikleriniz ve benim de önerimiz katarak yaptım sırası değişir ama 1.sira msi dir o kesin
Hp kalitelidir hocam gerçekten acer da iyidir asus sevenlerde var ama ben iyi bulmuyorum sadece tercih meselesi

Ama ekleme yapum asus almayın hocam bence hp alınabilir benin dediğim alınabilir acer da alınabilir ama ben asus almazdım
Asusa karşı bukadar net olmanız hem güzel hem merak uyandırıcı olumsuz tecrübeniz mi oldu acaba?

Dedigim gibi asusun bende 2 artısı var buyul ekran ve sağlam kasa olması

Hp konusunda aslında ilk niyetim omen almaktı zaten ama fiyaylar çok yukarı olunca alternatif aradım

Keşke dün foruma yazsaydım hp kampanyadaydı ve fiyatı çok makul seviyedeydi şimdi oda 9bin üstüne çıkmış
60 hertz ile 144 Hertz arasında muazzam bir fark vardır, afallatır.
Acer direk elendi ozan hocam :)

Yeni konular

Geri
Yukarı