Acer Nitro 5 vs HP Omen

kozan

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar ben Acer'in Link 1 modelini yeni aldım fakat laptopun ısınma sorunu var. Kendini soğutmaya kalktığı zaman da fazla fan sesi çıkarıyor. Onun dışında her şeyi beğendim. Sizce bunu iade edip, Link 2 HP Omen'i almaya 10k fiyat eklemeye değer mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar ben Acer'in Link 1 modelini yeni aldım fakat laptopun ısınma sorunu var. Kendini soğutmaya kalktığı zaman da fazla fan sesi çıkarıyor. Onun dışında her şeyi beğendim. Sizce bunu iade edip, Link 2 HP Omen'i almaya 10k fiyat eklemeye değer mi?

Hocam link 2'ye tiklayamiyorum bir tekrar axtarmırsınız.

Bir de hocam dereceler kaç yeni kasa olması lazım fazla ısınmazki Omen nasıl dersen mükemmel watt değerleri yüksek işlemcileri güçlü kullanıyor Acer'de iyi Nitro 5 serisinin belli modelleri güzel soğutucu hiçbir şeye yaramaz haberiniz olsun.

Güçlü bir soğutucu alarak sorunu biraz ya da tamamiyle çözebilirsin.

Maalesef masaüstü değil laptop hiçbir şeye yaramaz en kralını alsın istersenmaximum 3 derece fark eder.

Doğru düzgün bilgi vermemişsiniz laptoplar hep ısınır laptop alıyorsanız fazla fan sesine dayanacaksınız maalesef her modelde fan sesi fazladır zaten. Gaming serilerde.

Arkadaş susturma yemiş ben anladım moderatör düzelttiğine göre 1 saate bitmesi lazım susturmanın neyse konuya geleceksek 2 modelde iyi ama ısınıyor derseniz HP Omen alın ama laptop 90'ın üstüne vurmuyorsa gerek yok laptoplarda normal yani Türkiye'ye gelen laptoplarda MSI'ın buraya gelen en baba modeli bile 90 dereceyi geçmiyor ama 90 derecelerde seyir ediyor Acer 90 ise HP 88 olur.

Doğru düzgün bilgi vermemişsiniz laptoplar hep ısınır laptop alıyorsanız fazla fan sesine dayanacaksınız maalesef her modelde fan sesi fazladır zaten. Gaming serilerde.

Aynen HP Omen'le Acer Nitro 5'in arasında sadece 1 desibel fark var.

Öyle bir şey yok kullandığın soğutucuya göre 10 derece bile fark yaratabilirsin özellikle benim kullandığım soğutucu 7 derece fark yaratıyor.

Hocam soğutucuya verilen para değmez ne kadar verdiniz soğutucuya herkes der bunu soğutucu bir şeye yaramaz yükseltsin yeter.

Arkadaş susturma yemiş ben anladım moderatör düzelttiğine göre 1 saate bitmesi lazım susturmanın neyse konuya geleceksek 2 modelde iyi ama ısınıyor derseniz HP Omen alın ama laptop 90'ın üstüne vurmuyorsa gerek yok laptoplarda normal yani Türkiye'ye gelen laptoplarda MSI'ın buraya gelen en baba modeli bile 90 dereceyi geçmiyor ama 90 derecelerde seyir ediyor Acer 90 ise HP 88 olu
Laptop olduğundan dolayı 94 95 derecelere kadar normaldir zaten. Acer'in bazı modellerinin çok ısındığı doğrudur.

Hocam soğutucuya verilen para değmez ne kadar verdiniz soğutucuya herkes der bunu soğutucu bir şeye yaramaz yükseltsin yeter.
Kimler diyor merak ettim 500Tl verdim soğutucuma.

Laptop olduğundan dolayı 94 95 derecelere kadar normaldir zaten. Acer'in bazı modellerinin çok ısındığı doğrudur.

Kimler diyor merak ettim 500TL verdim soğutucuma.

Hayır hocam 95 derece normal değildir zararlıdır 90'dan sonrası zararlıdır 500 TL'lik soğutucu 7 derece fark yapamaz bir de kime sorsan söyle Acer'in eski modellerinin tümü ısınır şimdiki modellerinde böyle bir şey yok.

Kimler diyor merak ettim 500TL verdim soğutucuma.

Hocam herhangi bir soğutucu tavsiyesine girin illaki 3-4 kişi yazar.

Geri
Yukarı