Acer Nitro 5 vs Lenovo Ideapad 3

Bütçe
10.000

Asklepiose

Femtopat
Daha fazla  
Öncelikle selamlar. Ben peşin alacağım 2 laptop arasında kaldım sizce hangisini almalıyım? (Hepsiburada, N11, Trendyol gibi yerler değil peşin alacagimdan bu ikisi)

Acer Nitro'yu seçmemin nedeni Lenovo Ideapad'den daha iyi soğutması ve daha ucuz olması.

Lenovo Ideapad'i seçme nedenim ikisi de Ryzen işlemcili ama bu daha iyi ve Acer 8 GB RAM'e sahipken bu 16'ya sahip. Fakat şöyle bir problem var ki Lenovo Ideapad serilerinde coil whine ve ekranda ölü pikseller bulunuyor. Bunun yanında ısıtması zormuş yalnız bana daha yakın geldi bu laptop.

Siz ne düşünüyorsunuz sizce hangisi daha iyidir dostlar?

Öncelikle selamlar. Ben peşin alacağım 2 laptop arasında kaldım sizce hangisini almalıyım? (Hepsiburada, N11, Trendyol gibi yerler değil peşin alacagimdan bu ikisi)

Acer Nitro'yu seçmemin nedeni Lenovo Ideapad'den daha iyi soğutması ve daha ucuz olması.

Lenovo Ideapad'i seçme nedenim ikisi de Ryzen işlemcili ama bu daha iyi ve Acer 8 GB RAM'e sahipken bu 16'ya sahip. Fakat şöyle bir problem var ki Lenovo Ideapad serilerinde coil whine ve ekranda ölü pikseller bulunuyor. Bunun yanında ısıtması zormuş yalnız bana daha yakın geldi bu laptop.

Lenovo gıbı duruyor.

Hocam, Lenovo kalite ve teknik destekte çok iyi bence Lenovo.

Kesinlikle Lenovo IdeaPad kullanıcısı olarak Acer öneriyorum. Ekran kartına bir çok kere tamir yaptirmak zorunda kaldım hem de zorlamadigim halde. Ayrıca anakartta tıslama sorunu var anakart içerisinde sanırım transistör birimlerinde sorun var. Şikayet kısımlarına baktığım zaman çok insanın bu durumlardan muzdarip olduğunu görüyorum.

Hocam, Lenovo Ideapad serilerinde çok şikayet görüyorum ekran olsun ekran kartı tıslaması olsun ama sizce böyle bir sorun yasar mıyım hani onlarınki kullanıcı hatasi mıdır acaba?

Hocam, bende de Lenovo var ve hiçbir sıkıntı yok ölü piksel gibi ve coil whine ayrıca olsa bile ölü piksel onlar yeni ekranla değiştirecektir. Açarken video çekin her ihtimale karşı.

Bende Lenovo Ideapad 500-15ISK var. 5 yıllık bilgisayar, parçaları iyi olsa güzel olacak. Sanki yanıyormuş PC gibi bir his veriyor bilgisayar ama öyle rahatsız etmiyor. Bir de benimkinde overclock vs. yapılmıyor. Ama parçalar iyiyse Lenovo alabilirsiniz. Bir de güncellemeler vs. biraz az geliyor, ondan belki biraz sinir olabilirsiniz. Ama Acer de iyidir. Seçim sizin, ben pek bilgili olmadığım için bir öneri yapmıyorum.

Hocam, bende de Lenovo var ve hiçbir sıkıntı yok ölü piksel gibi ve coil whine ayrıca olsa bile ölü piksel onlar yeni ekranla değiştirecektir. Açarken video çekin her ihtimale karşı.
Teşekkür ederim hocam da yeni ekran derken anlayamadım?
Kesinlikle Lenovo Ideapad kullanıcısı olarak Acer öneriyorum. Ekran kartına birçok kere tamir yaptirmak zorunda kaldım hem de zorlamadigim halde. Ayrıca anakartta tıslama sorunu var anakart içerisinde sanırım transistör birimlerinde sorun var. Şikayet kısımlarına baktığım zaman çok insanın bu durumlardan muzdarip olduğunu görüyorum.

Evet dostum senin gibi bu ürünü kullanan herkes böyle diyor ama islemci ve RAM FPS'e etki veriyor. Bundan dolayısıyla gözüme kestirmistim ama simdi Acer daha mantıklı geldi sağ olun bilginiz için.

Yeni konular

Geri
Yukarı