Acer Nitro 5 vs Monster Abra laptop

sbcevirgen

Centipat
Bir konuda yardımınızı rica ediyorum, bu ikisinden birini almak istiyorum, Monster Abra(7300₺) modelinin avantajları(RAM'i 16 GB'a çıkarmayı düşünüyorum)
17.3' ekrana sahip olması(taşıma problemim yok), Monster marka olması ve 700 TL daha uugun olması.
Acer Nitro(8000₺) modelinin avantajları.
15.6' 144Hz ekran, 16 GB RAM, 512 GB SSD.

Oyun amaçlı hangisi daha performanslı ve verimli olur yardımcı olabilir misiniz bilen arkadaşlar?

Dosya Ekleri

• F713C685-1961-442C-999F-A2B1B76ADF9A.jpeg
    F713C685-1961-442C-999F-A2B1B76ADF9A.jpeg
    59,8 KB · Görüntüleme: 215
  • 1954F2A1-E7D4-49C0-97BB-CE37892C6D90.jpeg
    1954F2A1-E7D4-49C0-97BB-CE37892C6D90.jpeg
    70,2 KB · Görüntüleme: 230
eğer freedos sorun değilse kesnlikle monster öneririm. Çünkü acer daki ısınma probleminin herhangi bir çözümü yok. Ayırca en ufak bir probleminde sana inanılmaz destek verecek olan monster müşteri hizmetleri gibi bir durum var. Çok çok iyiler.

Sana üstteki yorumda bulunan marka fanboyu arkadaş gibi olmadan yanıt vereyim. Yakın zamanda laptop satın almak için 8000₺ civarında bütçem vardı. Aklımdaki markalardan birisi Monster'dı. Uzun araştırmalar sonucu Monster'dan vazgeçtim. Bozuk ekranlar, 2 haftada silinen klavyeler, ısınma sorunları, Abra A7 V12'lerin Control Center'ının farklı oluşu, laptopların bir anda kapanıp uzun süre açılmaması gibi bir sürü soruna sahiplerdi. Şikayetvar sitesine girdiğinizde bir sürü şikayet göreceksiniz. Yalnız o buz dağının görünen kısmı çünkü bir o kadar şikayet siliniyor. Bende bir şikayetimi ilettim. Ardından beni aradılar konuştuk. Konuşmanın sonunda şikayeti olumlu yapmama rağmen arayıp lütfen kaldırır mısınız dediler.

Sana üstteki yorumda bulunan marka fanboyu arkadaş gibi olmadan yanıt vereyim. Yakın zamanda laptop satın almak için 8000₺ civarında bütçem vardı. Aklımdaki markalardan birisi Monster'dı. Uzun araştırmalar sonucu Monster'dan vazgeçtim. Bozuk ekranlar, 2 haftada silinen klavyeler, ısınma sorunları, Abra A7 V12'lerin Control Center'ının farklı oluşu, laptopların bir anda kapanıp uzun süre açılmaması gibi bir sürü soruna sahiplerdi. Şikayetvar sitesine girdiğinizde bir sürü şikayet göreceksiniz. Yalnız o buz dağının görünen kısmı çünkü bir o kadar şikayet siliniyor. Bende bir şikayetimi ilettim. Ardından beni aradılar konuştuk. Konuşmanın sonunda şikayeti olumlu yapmama rağmen arayıp lütfen kaldırır mısınız dediler.

Monster'ın teknik servisinin o kadar övülmesinden belli oluyor zaten ne kronik sorunlu olduğu.

Dostum bunun marka fanlığıyla hiç bir alakası yok. Daha önce 2 markayıda kullandım monster ı aldım ekranımda da pixel ölüleri vardı aradım konuştum 3 gün içinde hiç bir problem yaşatmadan cihazım tekrar elime ulaştı.(Bunu diğer herhangi bir markada bu kadar kolay halletmek zor) Ayırca yanlış araştırmışsın sanırım monster msi ile birlikte en az ısınan laptop markasıdır.

Dostum bunun marka fanlığıyla hiç bir alakası yok. Daha önce 2 markayıda kullandım monster ı aldım ekranımda da pixel ölüleri vardı aradım konuştum 3 gün içinde hiç bir problem yaşatmadan cihazım tekrar elime ulaştı.(Bunu diğer herhangi bir markada bu kadar kolay halletmek zor) Ayırca yanlış araştırmışsın sanırım monster msi ile birlikte en az ısınan laptop markasıdır.
MSI ile en az ısınan laptop mu ? Sanıyorum ki fermante üzüm suyunu çok kaçırmışsınız. Kulaktan duyma bilgilerle şöyle kesin yorumlarda bulunmayın. 0 cihaz almışsınız sorunlu çıkmış. Adam niye 144hz sorunsuz panel varken servisle uğraşsın ? Aşağıda video bırakıyorum A7 V12.2 ile ilgili ısınma değerlerine bakarsın. PUBG'de eve giriyor daha 5 dakika olmadan CPU 77 dereceye ulaşıyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

MSI ile en az ısınan laptop mu ? Sanıyorum ki fermante üzüm suyunu çok kaçırmışsınız. Kulaktan duyma bilgilerle şöyle kesin yorumlarda bulunmayın. 0 cihaz almışsınız sorunlu çıkmış. Adam niye 144hz sorunsuz panel varken servisle uğraşsın ? Aşağıda video bırakıyorum A7 V12.2 ile ilgili ısınma değerlerine bakarsın. PUBG'de eve giriyor daha 5 dakika olmadan CPU 77 dereceye ulaşıyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Dostum gereksiz bir tartışma içindesin. Öncelikle hiç bir ürünün sıkıntısız çıkacağının garantisi yoktur. İkincisi ben şuan monster kullanıyorum 4 saat rainbow six siege oyun sonrasında 65-67 dereceleri görüyorum. Ayırca adam hangi markayı alayım derken sadece iki seçenek sunmuş. Acer da ciddi anlamda hem ısı anlamında hemde verim anlamında çok kötü. Şimdi ben kullanırken ısınmıyor diyorum sen bana video atıyorsun sonrada kulaktan duyma bilgi diye bana suç atıyorsun. Sen kendi fikrini söyledin bende öyle. Alacak olan arkadaş biraz daha araştırıp kendi fikrini verir zaten sakin ol :}

Teknik servisin ilgili ve hızlı olması iyi bir özellik ama ürünler garanti kapsamında olduğu için içim rahat. Monster kullanmadım ama acer nitro kısa süre kullandım, kasa, tuş kalitesi ve ekranın 15.6' bir ekrana göre gayet geniş ve yeterli olması yanında şık bir bilgisayardı ama her csgo oynayışımda fanların full açık olmasına rağmen ısınıyordu.

Geri
Yukarı