Acer Nitro AN-515 54'te FPS düşüşü

emrebaspinar06

Femtopat
Daha fazla  
Bilgisayarımı alalı 1 seneye yakın oldu fakat aşırı derece FPS düşüşü var. FPS 30-50 civarlarını görüyor. İlk aldığım zamanlarda böyle bir düşüş yoktu. Acaba değişmesi gereken bir parçası mı var, yoksa başka bir şey mi yapmam gerekiyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarımı alalı 1 seneye yakın oldu fakat aşırı derece FPS düşüşü var. FPS 30-50 civarlarını görüyor. İlk aldığım zamanlarda böyle bir düşüş yoktu. Acaba değişmesi gereken bir parçası mı var, yoksa başka bir şey mi yapmam gerekiyor?

İşlemcide sorun olabilir termal macun sürebilirsin.

Termal macun yenile driver güncelle PC'yi havaya kaldır arkaya 2 jenga koy altı hava alsın. %90 bunlar çözer

Bilgisayarın eskimiş olabilir örneğin ekran kartı fazla zorlamada hızlı bir şekilde (3-4 ayda) zarar görebilir zarar da fps düşüşlerine sebebiyet gösterebilir fazla ısınma varsa bilgisayarın anakartına zarar verebilir mesela ve son olarak bilgisayarı kendiniz gibi görmelisiniz o cihaz olabilir fakat temizliğini yapmalısınız temizlik ve bakım (macun vs.) fpsnizi artırabilir yeni bilgisayarlarda veya temizlik ve bakım gerektirmeyen bilgisayarlar için değildir önerim.

Fps düşüşünüz driverlardan da kaynaklanabilir. Hele ki eğer driver booster kullanıyorsanız sorun yaratabilir. Başka driverlar ile uyumsuz driverlar fps düşüşüne sebebiyet gösterir. Driver güncelleme programları uygunluğa bakmadan direk en güncel sürümü indirirler. Bu yüzden ben ciddi ses problemleri yaşadım fakat fps problemleri yaşayanlar var.

Yazılarım biraz karışık olabilir.

Sıcaklık değerleri ve GPU, CPU kullanım değerlerini atabilir misiniz?
Adam sıcaklıkları yazmamış. Boşa masraf çıkartmayın. Prizde mi oynuyorsun

Sıcaklık değerleri ve GPU, CPU kullanım değerlerini atabilir misiniz?
bilgisayarı açalı 10 dk civarı oldu uzun süre açıkken de maximum 92 93 dereceli görüyor gtx 1650 ekran kartım fakat kullanımı %2 %3 civarlarında.
Adam sıcaklıkları yazmamış. Boşa masraf çıkartmayın. Prizde mi oynuyorsun?
evet prizde oynuyorum.
Termal macun yenile driver güncelle PC'yi havaya kaldır arkaya 2 jenga koy altı hava alsın. %90 bunlar çözer
Bilgisayarı altına bir tane kitap koyarak havalandırıyorum. Driverler de güncel yapmam gereken termal macun yenileyip bilgisayarı temizleyem sanırım çünkü aldığım günden beri laptop olduğu için ekranını silmekten başka bir şey yapmadım.

Dosya Ekleri

• cpu.png
    cpu.png
    32 KB · Görüntüleme: 27
  • Screenshot_23.png
    Screenshot_23.png
    25 KB · Görüntüleme: 17
  • Screenshot_24.png
    Screenshot_24.png
    24,2 KB · Görüntüleme: 20
Son düzenleme:

Geri