Acer Nitro AN515-43 Isınıyor

SunsetOverGG

Decapat
Şubat ayında aldığım Acer Nitro AN515-43 laptop çok fazla ısınmaya başladı. Bilgisayar ile önceden çok fazla oyun oynamamıştım ve sıcaklık değerleri çok dikkatimi çekmemişti. Ancak son zamanlarda oynadığım Witcher 3 ve Valorant gibi oyunlarda ısınma problemi fazlaca gözüme çarptı. Witcher 3 medium ayarlarda 80 ile 90 derece arası bir sıcaklık alırken Valorant'da ise 70 ile 85 arası bir sıcaklık değeri alıyorum. Ayriyeten Witcher 3'de doğal olarak sıcaklık durumundan dolayı arada FPS düşmesi yiyorum. Nitrosense üzerinden dengeli profili kullanıyorum. Ayrıca bilgisayarın yüzey ile olan temasını azaltabilmek adına alt kısmına kitap koydum. Fakat sonuç yukarıda bahsettiğim gibi...

Şu ana kadar pil kısmından güç seçenekleri ardından işlemci güç yönetiminden en yüksek işlemci durumunu az bir şey aşağı çekmem halinde bile pek fazla sıcaklık değeri değişmedi. Ekran kartımı da güncelledim ancak sorunu hala giderebilmiş değilim. Sistemim ise;

AMD Radeon RX 560X 4 GB.
AMD Ryzen 5 3550H.
8 GB 2400 MHz.
512 GB SSD.

Yapmam gereken şeyleri veya önerilerinizi benimle paylaşırsanız çok sevinirim :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı model bende bulunmakta öncelikle BIOS güncellemesini yapman iyi olacaktır onun dışında havalar şubat ayı gibi değil ekstra çok ısınıyor 80 derece sabit çalışıyor çoğu oyun laptop soğutucu alarak 70-72 bandına çekebildim öneririm.

Hocam havalar ısındığından kaynaklı olma ihtimali çok yüksek. Ben bu aralar 90+ görüyorum normalde ise 80-90 arası sıcaklık değerleri alıyorum. Turbo fan modu vb kullanmanı tavsiye ederim

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı