Acer Nitro AN515-44 cızırtı

soon

Hectopat
Merhaba, yaklaşık 10 gündür başlıktaki modeli kullanmaktayım. Benim sorum şu; Notebook'u genelde prize takılı kullanıyorum, şarj da haliyle %100 kalıyor fakat PC'yi kapatıyorum birkaç saat sonra veya sonraki gün açtığımda %99 da oluyor. Bu yazdığım durumlarda PC her zaman prize takılı, prizle bağlantısı hiç kesilmiyor. Ayrıca PC'nin sağ alt tarafında bir cızırtı sesi var SSD'den kaynaklandığını düşünüyorum ben.

Dosya Ekleri

• Acer-Nitro-5-AN515-55-03-640x360.jpg
    Acer-Nitro-5-AN515-55-03-640x360.jpg
    45,1 KB · Görüntüleme: 147
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, yaklaşık 10 gündür başlıktaki modeli kullanmaktayım. Benim sorum şu; Notebook'u genelde prize takılı kullanıyorum, şarj da haliyle %100 kalıyor fakat PC'yi kapatıyorum birkaç saat sonra veya sonraki gün açtığımda %99 da oluyor. Bu yazdığım durumlarda PC her zaman prize takılı, prizle bağlantısı hiç kesilmiyor. Ayrıca PC'nin sağ alt tarafında bir cızırtı sesi var SSD'den kaynaklandığını düşünüyorum ben.
SSD cızırtı yapmaz.

Fan yapıyordur. SSD Cızırtı yapması imkansız.
SSD cızırtı yapmaz.
SSD de ses yapar hocam ama bendeki ses böyle değil.
SSD de ses yapar hocam ama bendeki ses böyle değil.
Link bırakmayı unutmuşum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hopörlerde elektrik kaçağı olabilir
Bunu anlamanın bir yolu var mıdır ?

Hopörlör de olması tabii ki çok düşük ihtimal.Sesin höporlorden gelip gelemdiğini ayırt etmeye çalış.Laptop sadece şarjdayken oluyorsa olabilir.Eğer çok şüpheliniyorsan garantiy verebilirsin en iyisini yaparlar.Bu arada laptop şarjdayken USB,kart,telefon takma çoğu laptop şarja takıldığı zaman yüzeyi hafif elektrikleniyor ve bi süreden sonra USB yi falan bozabiliyor.Benimki öyle ve bu yüzden USB ve hafıza kartım bozuldu

Hopörlör de olması tabii ki çok düşük ihtimal.Sesin höporlorden gelip gelemdiğini ayırt etmeye çalış.Laptop sadece şarjdayken oluyorsa olabilir.Eğer çok şüpheliniyorsan garantiy verebilirsin en iyisini yaparlar.Bu arada laptop şarjdayken USB,kart,telefon takma çoğu laptop şarja takıldığı zaman yüzeyi hafif elektrikleniyor ve bi süreden sonra USB yi falan bozabiliyor.Benimki öyle ve bu yüzden USB ve hafıza kartım bozuldu
Sanırım hoparlör den gelmiyor, pc prize bağlı veya bağlı değilken de bu ses var, şunu fark ettim pc'yi tasarruf moduna alınca ses azalıyor ve bazen duruyor, yüksek performansa alınca sesin şiddetide artıyor. Bu durumda çektiği elektriğe bağlı olarak içindeki komponentlerin ses yapması doğal bir durum olabilir mi? Maalesef garantiye gönderilen cihazlar daha sorunla halde geri dönüyor (2 defa monster ile deneyimledim). Sorun varsa direkt iade hakkımı kullanacağım.

Ben de laptop aldım. Aynı sorun bende de vardı. Biraz araştırma sonucunda işlemcinin yaptığını anladım. Sağ alttaki pil simgesinden daha iyi pil moduna alırsanız sorununuz çözülecektir.

Geri
Yukarı