Acer Nitro AN515-45 laptopun sesi az geliyor

Akif Çakmak

Decapat
Daha fazla  
Acer Nitro AN515-45 laptopu aldım ama sesi oldukça az geliyor güncellemeleri yaptım ancak sorunu çözemiyorum. Şu bit ve hızı nasıl değiştirebilirim? Belki öyle düzelir.

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    152,6 KB · Görüntüleme: 133
Son düzenleyen: Moderatör:
@SunSet merhaba bende yeni aldım bu bilgisayardan. Siteden sürücüleri yükledim DTS programı açıldı ama etki yapmıyordu sonra bir baktım ki Windows 11 olanı için indirmişim sonra Windows 10 olanı indirip kurdum ses komple gitti. Sürücüleri sildim tekrar kurdum yine aynı şekilde ses yok. En sonda yine sildim bu sefer Windows güncellemesi ile düzelttim ama bir türlü DTS ayarı açmayı beceremedim. Varsa elinde video ya da video çekme şansın varsa paylaşabilir misiniz? Ya da bana nasıl yardımcı olabilirsiniz. Teşekkürlerimi sunuyorum.

@spiderturk Windows 11 kullanıyorsan, DTS güncellemeleri kurulduğu için kurulan DTS:X Ultra değiştirseniz bir şey fayda etmiyorsa paylaşacağım bağlantıdaki uygulayın. Hizmetlerde Windows Ses hizmetini ve DTS hizmetleri durdurup dosyaları öyle kopyalamayı deneyin. Sonra cihazınızı yeniden başlatıp sorunun çözüldüğüne bakın.

@spiderturk Windows 11 kullanıyorsan, DTS güncellemeleri kurulduğu için kurulan DTS: X Ultra değiştirseniz bir şey fayda etmiyorsa paylaşacağım bağlantıdaki uygulayın. Hizmetlerde Windows Ses hizmetini ve DTS hizmetleri durdurup dosyaları öyle kopyalamayı deneyin. Sonra cihazınızı yeniden başlatıp sorunun çözüldüğüne bakın.

İlginiz için teşekkür ediyorum. Windows 10 kullanıyorum. Ama şu anda normale döndü. Dtsx Ultra'da açılıyor. Ses efektlerini değiştirince tepkileri de değişiyor sesin. Yine de beklediğimden fazla ses çıkmadı. Demek ki bu bilgisayarların hoparlörleri böyle yapacak bir şey yok. Yaptığım adımları yazayım belki birinin işine yarar.
İlk önce Realtek ve DTS uygulamalarını bilgisayardan kaldırdım.
Sonra bilgisayarın model numarasına göre Acer sitesinden Realtek sürücülerini indirdim 2 tane sürücüsü var ikisini de indirip kurdum. Sonra ses gelmedi bilgisayardan. Windows güncellemesi yaptım 3 tane dosya indirdi sesim geri geldi. Daha sonra yine Acer sitesinden XPERIDTS diye başlayan 2 tane sürücü var onları indirdim kurdum dtsx programları yüklendi ve sorunsuz şekilde çalıştı. Benim bilgisayarın DTS sürücülerini ayrıca koymuşlar otomatik olarak yüklenmiyor yani kendim indirip yüklemek zorundayım . Bilgisayarımın model numarası AN517-41

@spiderturk benim modelimin AN515-44, Realtek sürücüsü içerisinde bulunmaktadır ve kendisi DTS sürücüleri ile beraber kurmakta. Sonra MC Store otomatik DTS:X Ultra otomatik kuruyor, DTS Sound Unbound ise manuel isterseniz indirebilir veya direkt DTS:X Ultra kendisi aktif kullanabilirsiniz.

Bazen Realtek sürücü içerisinde kurulmayınca WinRAR'dan klasör çıkarmadan önce rar dosyasını açıp klasör içinde mi diye kontrol edip klasör içinde ise buraya veya masaüstüne ayıkla diyeceksiniz, değilse klasör içinde karışacaksa klasöre ayıkla demeniz yeterli. İki klasör içinde oluşunca WinRAR'dan çıkarınca dosya yolu bulamayıp DTS sürücüleri kuramıyor. Kurmazsa bile manuel Realtek klasör içinden de kurulabilir. Bu yüzden çoğu kuramadığı için DTS sürücüleri, uygulamasını da kullanamıyorlar.

Anlamayanlara uzaktan bağlanıp orada daha iyi anlatıp nasıl kolay kurabileceğini anlatıyorum. İlk aldığımda ben de kuramamıştım bir arkadaş bir şeyler yaptı oldu ama nasıl olduğunu bile anlamadım ben daha net sorunu çözüp farklı modellere kurup burada çoğu arkadaşın sorununu çözdüm. Kısaca daha kolay yolu varken 50 farklı şey kaldırıp uğraşmak yerine DDU ile en temizi ses sürücüleri kaldır veya Realtek kendi programı zaten kaldırıyor kuruluyor kolayca. Bu dediğim bazı sistemlerde MSI Afterburner kurarken de WinRAR içinde bazı şeyleri gösteremiyorsun programda yok en temizi RAR'dan güzelce fazla klasör içerisinde olmadan kurun programları.

Son düzenleme:
@spiderturk benim modelimin AN515-44, Realtek sürücüsü içerisinde bulunmaktadır ve kendisi DTS sürücüleri ile beraber kurmakta. Sonra MC Store otomatik DTS: X Ultra otomatik kuruyor, DTS Sound Unbound ise manuel isterseniz indirebilir veya direkt DTS: X Ultra kendisi aktif kullanabilirsiniz.

Bazen Realtek sürücü içerisinde kurulmayınca WinRAR'dan klasör çıkarmadan önce RAR dosyasını açıp klasör içinde mi diye kontrol edip klasör içinde ise buraya veya masaüstüne ayıkla diyeceksiniz, değilse klasör içinde karışacaksa klasöre ayıkla demeniz yeterli. İki klasör içinde oluşunca WinRAR'dan çıkarınca dosya yolu bulamayıp DTS sürücüleri kuramıyor. Kurmazsa bile manuel Realtek klasör içinden de kurulabilir. Bu yüzden çoğu kuramadığı için DTS sürücüleri, uygulamasını da kullanamıyorlar.

Anlamayanlara uzaktan bağlanıp orada daha iyi anlatıp nasıl kolay kurabileceğini anlatıyorum. İlk aldığımda ben de kuramamıştım bir arkadaş bir şeyler yaptı oldu ama nasıl olduğunu bile anlamadım ben daha net sorunu çözüp farklı modellere kurup burada çoğu arkadaşın sorununu çözdüm. Kısaca daha kolay yolu varken 50 farklı şey kaldırıp uğraşmak yerine DDU ile en temizi ses sürücüleri kaldır veya Realtek kendi programı zaten kaldırıyor kuruluyor kolayca. Bu dediğim bazı sistemlerde MSI Afterburner kurarken de WinRAR içinde bazı şeyleri gösteremiyorsun programda yok en temizi RAR'dan güzelce fazla klasör içerisinde olmadan kurun programları.

Senin dediğin mantıklı ve kolay aslında ama benim sisteme dtsx programları kendiliğinden kurulmadı Realtek sürücüsünü kurunca. Bende mecburen manuel olarak indirip kurmak zorunda kaldım. Kolay yöntemleri araştıra araştıra sizlerden yardım aldıkça zamanla öğreneceğiz artık yapacak bir şey yok. Her iş kolay olsaydı burada yardım aramazdık değil mi :)
Değerli bilgilerin için çok teşekkür ediyorum. ( bu arada senin model içinde DTS sürücüleri ayrıca koyulmuş Acer sitesine bir yedek filen al ne olur ne olmaz :) )

@spiderturk burada farklı modellere aynı yöntemimle kurdum kendisi DTS:X Ultra uygulamaları kurmuştu. Zamanla öğrenirsiniz cihazınızı bir dahakine daha kolay sürücülerinizi kurarsınız. Ayrıca benim modelim DTS uygulamalarını diyorsunuz sanırım normal harici sürücüleri yok, ses sürücü indirince hem ses sürücüleri hem de DTS lisanslama sürücüleri mevcut, lisanslama sürücüleri kurulmazsa DTS uygulamaları istediğiz kadar kurun istediğiniz gibi çalışmaz.

@spiderturk burada farklı modellere aynı yöntemimle kurdum kendisi DTS:X Ultra uygulamaları kurmuştu. Zamanla öğrenirsiniz cihazınızı bir dahakine daha kolay sürücülerinizi kurarsınız. Ayrıca benim modelim DTS uygulamalarını diyorsunuz sanırım normal harici sürücüleri yok, ses sürücü indirince hem ses sürücüleri hem de DTS lisanslama sürücüleri mevcut, lisanslama sürücüleri kurulmazsa DTS uygulamaları istediğiz kadar kurun istediğiniz gibi çalışmaz.
Merhaba dostum predator helios 300 kullanıyorum ve dts x kuramadım. Yardımcı olur musun?

@SunSet Bu hatayı alıyorum. Yardımcı olur musun?

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-02-02 170619.png
    Ekran görüntüsü 2023-02-02 170619.png
    51,3 KB · Görüntüleme: 23

Yeni konular

Geri
Yukarı