Acer Nitro AN515-55'te yavaşlamalar

escapetr

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. 2021 Haziranında aldığım Acer Nitro AN515-55 model laptopumda son bir ay içerisinde web tarayıcılarında inanılmaz bir yavaşlama yaşıyorum. Chrome'dan kaynaklı olabileceğini düşünüp Firefox'a geçtim fakat hiçbir değişiklik olmadı ve bu durum canımı inanılmaz sıkıyor yardımcı olabilirseniz sevinirim.

1- Bazen Google'da bir şey aratacağımda bastığım tuşlar birkaç saniye sonra geliyor ve düzensiz olarak geliyor veya ilk bastığım birkaç harf gelmiyor(örneğin arama yazdığımda aarma ya da rama yazılıyor gibi).
2- ve bazen klavye çalışmıyor. Klavyenin çalışması Google'daki arama bölümüne gelip bir şeyler yazdığımda düzeliyor.
3- Tarayıcıda 5-6 sayfa açınca fanlar son ses çalışmaya başlıyor.

Bunların format atarken oluşabilecek bir hatadan olduğunu düşünüp 2 defa daha format attım fakat düzelen herhangi bir şey olmadı. Bilgisayarın özellikleri şöyle:
İşlemci: Intel i7-10750H 2.6GHz
RAM: 32 GB.
Ekran kartı: NVIDIA RTX 3060 6 GB.
Hafıza: WD PC SN530 1TB.
Windows sürümüm: Windows 10 Pro 64 Bit(Build 19043.1348)

Kullandığım yazılımlar:
Google Chrome.
Firefox Nightly.
Teams.
Kaspersky Total Security(antivirüsten olabilir mi dediğim için format attıktan sonra antivirüs yüklemedim fakat herhangi bir değişiklik olmadı. Ayrıca antivirüsü de 5 aydır kullanıyorum bugüne kadar böyle bir sıkıntı yaşamamıştım.)
Kaspersky password Manager.

Tarayıcılarda kullandığım eklentiler:
Kaspersky protection.
Kaspersky password Manager.
AdGuard.
Matetranslate.

Geri
Yukarı