Acer Nitro AN517-52 vs. ASUS TUF FX506HCB-HN144

Bütçe
13998

Blackboewl

Hectopat
Merhaba dostlar,

Sabah bilgisayar siparişi vereceğim ve uzun araştırmalar sonucunda tercih konusunda net bir cevaba hala daha ulaşamamış bulunmaktayım. Önceden daha fazla seçeneğim vardı fakat artık eleye eleye 2 seçeneğe kadar düştüm ve finale Acer ve ASUS kaldı gibi görünüyor. Oyunlarda alabileceğim maksimum performansı almak istiyorum. Ekran kartı için daha yüksek watt, daha düşük nesil işlemci mi yoksa ekran kartı için daha düşük watt daha yeni nesil işlemci mi bana daha iyi performansı verebilir işin içinden çıkamadım.

Acer Nitro AN517-52
i5 10200H + RTX 3050 75W+5W + 16 GB RAM almak mı daha mantıklı?

Asus TUF FX506HCB-HN144
i5 11400h + RTX 3050 60W+15W + 8 GB RAM almak mı daha mantıklı?

TUF olanı alın.

Cevaplarınız için teşekkür ederim.
Daha iyi performans elde edeceğimi düşündüğünüz için TUF dediğinizi varsayıyorum. İçimi rahatlatacak ve hah evet kesinlikle TUF'u seçmeliydim bunu nasıl düşünemem diyebileceğim sebep nedir hocalarım neden TUF dediniz. İkna etmek istiyorum artık kendimi bu konuda :D.

Cevaplarınız için teşekkür ederim.
Daha iyi performans elde edeceğimi düşündüğünüz için TUF dediğinizi varsayıyorum. İçimi rahatlatacak ve hah evet kesinlikle TUF'u seçmeliydim bunu nasıl düşünemem diyebileceğim sebep nedir hocalarım neden TUF dediniz. İkna etmek istiyorum artık kendimi bu konuda :D.
10200H eski ve zayıf bir işlemci. Ekran kartındaki Watt değerine değmez. TUF modelin aynısını kullanıyorum. 8 GB RAM eklemediğim halde performansından çok memnunum.
8 GB RAM hali ile;
F1 2020 DLSS on 100 FPS (High)
Valorant 100 150 FPS (Medium-High)
Rocket League 200+ (Recommend)

En aktif oynadığım ve FPS değerleri aklımda olan oyunlar bunlar. 8 GB RAM de eklerseniz daha performanslı olur. Kasası gayet kaliteli klavyesi rahat. Soğutması başarılı çok ısınmıyor. Genel olarak çok memnunum. Başka sorunuz varsa cevaplamaya çalışırım.

10200H eski ve zayıf bir işlemci. Ekran kartındaki watt değerine değmez. TUF modelin aynısını kullanıyorum. 8 GB RAM eklemediğim halde performansından çok memnunum.
8 GB RAM hali ile;
F1 2020 DLSS on 100 FPS (high)
Valorant 100 150 FPS (medium-high)
Rocket League 200+ (recommend)

En aktif oynadığım ve FPS değerleri aklımda olan oyunlar bunlar. 8 GB RAM de eklerseniz daha performanslı olur. Kasası gayet kaliteli klavyesi rahat. Soğutması başarılı çok ısınmıyor. Genel olarak çok memnunum. Başka sorunuz varsa cevaplamaya çalışırım.

Cevabınız için çok teşekkür ederim. Cihazda başka bir problemle karşılaştınız mı? Cihazın kronik herhangi bir problemi var mı?

Eski Acer kullanıcısıyım TUF diyorum. Almayın aldırmayın. Hele giriş seviyesi ürün almayın.

Cevabınız için çok teşekkür ederim.
Ne için öyle söylediniz hocam? Acer Nitro mu vardı sizde? Ne problemle karşılaştınız?

Şu anda Monster Abra A5 V17.2 modeli indirimde yaklaşık 1000TL daha ucuz ASUS'a göre üstelik içerisinde RTX 3050 Ti var. Sizce fiyatı ve ekran kartı sebebiyle Monster almaya değer mi ASUS yerine? @Radeon RX 5500M hocam sizin de bu konudaki fikrinizi merak ediyorum. V18.1'i önerdiğinizi biliyorum ama şu koşullarda Abra A5 v17.2 hakkında ne yorum yapardınız?

Son düzenleme:
Cevabınız için çok teşekkür ederim. Cihazda başka bir problemle karşılaştınız mı? Cihazın kronik herhangi bir problemi var mı?

Cevabınız için çok teşekkür ederim.
Ne için öyle söylediniz hocam? Acer Nitro mu vardı sizde? Ne problemle karşılaştınız?

Şu anda Monster Abra A5 V17.2 modeli indirimde yaklaşık 1000TL daha ucuz ASUS'a göre üstelik içerisinde RTX 3050 Ti var. Sizce fiyatı ve ekran kartı sebebiyle Monster almaya değer mi ASUS yerine? @Radeon RX 5500M hocam sizin de bu konudaki fikrinizi merak ediyorum. V18.1'i önerdiğinizi biliyorum ama şu koşullarda Abra A5 v17.2 hakkında ne yorum yapardınız?

Hocam 18.1'deki 3050 95W ve 3050 Ti 75W eşittir. Ayrıca Clevo kasa hiçbir şekilde önermiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı