Acer Nitro serisi laptopları önermeyin

Hocam konuya vakıf değilim, tek bir şey demek istiyorum. Bu ghosting testi biraz saçma olmuş. Kamera FPS'i ne kadar düşükse hareket bulanıklığı o kadar fazla olur. Çoğu telefon, kamera modunda 30FPS'te çalışır.

Video modunda(genelde 60FPS olur) aynı görüntüyü ekran görüntüsü alsanız bu sefer daha az titreme olur. Onun dışında bir şey demiyorum, yanlışım varsa biri düzeltsin.

Ben forumdan gelen öneriler ile bazı şeylerin kısılmış şekilde geleceğini bilerek aldım şuan için bir sorun göremiyorum. Benzer donanıma sahip bu fiyat aralığında bir ürün yok. Sanki bazı şeylerden kısılmamış en iyisi kullanılmış fiyatına kısılmış donanım satılıyor ve insanlar bunu belirtmeden öneriyor gibi bir konu açmışsınız. Ben genel olumsuz yönlerini bilerek aldım bir kaç günlük kullanım sonunda fanların sesli çalışması dışında mutsuz olduğum bir nokta yok henüz. Onuda undervolt ile bir nebze olsun çözebilirim diye düşünüyorum.

Hocam konuya vakıf değilim, tek bir şey demek istiyorum. Bu ghosting testi biraz saçma olmuş. Kamera FPS'i ne kadar düşükse hareket bulanıklığı o kadar fazla olur. Çoğu telefon, kamera modunda 30FPS'te çalışır.

Video modunda(genelde 60FPS olur) aynı görüntüyü ekran görüntüsü alsanız bu sefer daha az titreme olur. Onun dışında bir şey demiyorum, yanlışım varsa biri düzeltsin.

O şekilde yapınca yani direkt bilgisayardan video veya ekran görüntüsü alınca ghosting gözükmüyor. Bunun tek yolu sanırım kişinin kendisinin direkt teste bakması.

Hazır konusu var, yazayım. Öncelikle 10 yaşında mısın nesin sen çocuk, üslubunu düzelt ve her yere boş boş etiketlemeyi bırak. Böyle görüş belirtmek diye bir şey olmaz, bilgin olmadan sözde milleti düzgün cihaza yönlendirdiğini sanıyorsun. Modeli kullanıp sorun yaşamayan onca adam var, odaklandığın kısım neresi? Rastgele yerlerden toplayıp kırptığın SS'ler mi? Bir de bunları her konuya kopyala yapıştır yapıp dünyayı kurtardığını sanıyorsun, aynen kardeşim Acer seni duyup panellerini değiştirecek. GİRİŞ seviyesi modellerin çoğunda bu tip kalitesiz paneller bulunur, adı üstünde giriş seviyesi. Eğer donanım olarak çokça üstün bir model varsa da o önerilir adamın bütçesine göre.

Anlamadığın kısım coğu insanın bu panelden şikayetçi olmaması, halbuki o kadar belirtiyoruz, “Kaliteli panel kullanmadıysan fark etmezsin bile“ 25 ms laptop kullanmış olmasam, hadi hak veririm diyeceğim de yok, daha düşük msli modellerde kullandım bu arada, çıkıp göz doktoruna git diyebilirsin istersen :D

Direkt bir seriyi karalayabilecek bir delilde yok ortada, orandan burandan attığın şeyle Acer'i bitirdin aynen, helal olsun. Eğer belirttiğin gibi bu panelde acı çekiyorsan, ilk 14 günde acı çekiyor olman gerek. Neden basmadın iadeyi? Etrafta Acer kötüleyebilmek için mi? Bu arada maalesef Acer bana para vermiyor, Acer'e karşı sempatimde yok. Ürünleri Türkiye pazarında fiyat performans sadece.

Her konuda ağlamaya devam edebilirsin. Emir vaki konuşmayı da bırak, ben buranın kölesi değilim kimseye zorla yardımcı olmam. Forum burası, bende bir üyeyim.

Ben forumdan gelen öneriler ile bazı şeylerin kısılmış şekilde geleceğini bilerek aldım şuan için bir sorun göremiyorum. Benzer donanıma sahip bu fiyat aralığında bir ürün yok. Sanki bazı şeylerden kısılmamış en iyisi kullanılmış fiyatına kısılmış donanım satılıyor ve insanlar bunu belirtmeden öneriyor gibi bir konu açmışsınız. Ben genel olumsuz yönlerini bilerek aldım bir kaç günlük kullanım sonunda fanların sesli çalışması dışında mutsuz olduğum bir nokta yok henüz. Onuda undervolt ile bir nebze olsun çözebilirim diye düşünüyorum.

Nitro 5 ler normal kullanımda çok sessiz normalde. CPU kullanım oranlarında sorun olmasın? Nitro 5 ve Intel işlemciler için konuşuyorum. Normal kullanımda gece sessizliğinde bile fan sesi duyulmuyor. Güç tasarrufu modunda kullanıyorum. Oyunda falan coşuyor tabi. Ses yalıtımlı kulaklık şart.

2000'li yıllardaki gibi parça parça alıp kasa toplayıp monitör almakta bana komik geliyor :) Evlerde koskocaman yer kaplayan monitör ve kasalar vs. En son 2003'de kasa topladım. 2007'den beride laptop kullanıyorum oyun ve diğer herşey için. Sonuçta laptopla da oyun oynanıyor. Paran varsa kalitelisini de alıyorsun.
O işin ortası yok, ya bastıracaksın sağlam soğutmalı 40-50(+) binlik cihaz alacaksın(fiyatlara hakim değilim), ya da ekran kartsız günlük işi görecek Acer vs. alacaksın. O arada kalan kalitesiz ürünler paraya çöpe atmaktan başka bir şey değil.

O şekilde yapınca yani direkt bilgisayardan video veya ekran görüntüsü alınca ghosting gözükmüyor. Bunun tek yolu sanırım kişinin kendisinin direkt teste bakması.
Hocam ben bilgisayardan video alsın demedim ki :)

Harici kameradan çekerken bu yöntemin doğru olması için.. "düzgün" monitörlerle de aynı şartlarda görüntü alması gerek.

Bu arada 3840 piksel/saniye'de fotoğraf çektim(bkz. Sürprizbozan). 120Hz laptop monitörüm iyi midir?

IMG_0290 - Kopya.jpeg

Geri
Yukarı