Acer Nitro VG240YBMIIx vs Samsung LS24R350FHMXUf

xypery

Centipat
Şimdi elimde 2 yol var.
Yol 1.
Samsung 75Hz 5ms monitörün yanına bir de.
Hoparlör alıyorum çünkü dahili hoparlör yok monitörde.
Ya da yol 2.
Acer monitör alınır sadece dahili hoparlörü var bunun.
Şimdi yol 1'in fiyatı 1094₺
Yol 2'nin ise 1099₺.
Çok arada kaldım bir yardım edin.
Kullanım amacım oyun ve dizi film olur, bol dizi film izlerim, tabii oyun da yani ikisine de uygun olmalı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam Asus bir monitörde dahili hoparlör çok kalitesiz gelmişti bana. Attığınız Samsung'u kullanıyorum, ancak 1 ms ve daha yüksek hz gibi avantajları kovalayabileceğiniz bir model öneririm. Samsung'da masadaki hareketlerden çok etkilenme durumu var. Mesela not alırken sallanma meydana geliyor ki bu zararlı bir olay. Bunun dışında 144 Hz 1 ms Acer monitörden daha canlı renklere sahiptir. Merak ettiklerinizi sorabilirsiniz.

Hocam Asus bir monitörde dahili hoparlör çok kalitesiz gelmişti bana. Attığınız Samsung'u kullanıyorum, ancak 1 ms ve daha yüksek hz gibi avantajları kovalayabileceğiniz bir model öneririm. Samsung'da masadaki hareketlerden çok etkilenme durumu var. Mesela not alırken sallanma meydana geliyor ki bu zararlı bir olay. Bunun dışında 144 Hz 1 ms Acer monitörden daha canlı renklere sahiptir. Merak ettiklerinizi sorabilirsiniz.
Ben fps pek oynamıyorum o yüzden samsungu almayı düşünüyorum önerir misiniz?

Ben fps pek oynamıyorum o yüzden samsungu almayı düşünüyorum önerir misiniz?
Kendim AutoDesk'in 3 programında ve yazılım geliştirme işlerinde de kullanıyorum. Renk canlılığı, FreeSync, tasarımı, gözü yormaması ve 60hz ile sınırlı kalmaması çok güzel özellikler. Yanlış hatırlamıyorsam Technopat'ın da YouTube'da videosu mevcut. Kısacası bahsettiğiniz kullanıma hizmet edebileceğini düşünüyorum. Bu arada bilgisayarı kullandığınız masada not tutma veya başka monitörü sallandıracak eylemler zarar verebilir, bundan dolayı tek bağlantı ayağı olan yerine çoklu olanlara da bakabilirsiniz.

Hocam ASUS bir monitörde dahili hoparlör çok kalitesiz gelmişti bana. Attığınız Samsung'u kullanıyorum, ancak 1 ms ve daha yüksek HZ gibi avantajları kovalayabileceğiniz bir model öneririm. Samsung'da masadaki hareketlerden çok etkilenme durumu var. Mesela not alırken sallanma meydana geliyor ki bu zararlı bir olay. Bunun dışında 144 Hz 1 ms Acer monitörden daha canlı renklere sahiptir. Merak ettiklerinizi sorabilirsiniz.

Masadan etkilenip sallanıyor olabilir mi? Bir de hoparlör olarak ne kullanıyorsunuz?

Bu arada hoparlör olunca panelin hayalet görüntü, ölü piksel gibi şeyler çok olabiliyor tabii ne izler, dinlersen etkiliyor ses paneli titretince oluyor...

Açıp müzik dinlemem ama dediğim gibi dizi fim izlerim. Ekranı etkiler mi?

Bizim ilk TV o nedenle panel arızası verdi değişim oldu sadece film, dizi ve haber izleniyordu sesi çok açılırsa mümkün. Bu nedenle hoparlörleri ayırdılar...

Masadan etkilenip sallanıyor olabilir mi? Bir de hoparlör olarak ne kullanıyorsunuz?

Açıp müzik dinlemem ama dediğim gibi dizi fim izlerim. Ekranı etkiler mi?
Evet, masadan etkileniyor. Pandemi sürecinde vizelere hazırlanırken aşırı sallandı ve parçaların iyi yerleştiğine eminim. Hoparlörüm Snopy Snopy Sn-1110 2+1 5W+3W*2 Siyah Speaker Fiyatı bu üründen. Tabi ben geçen sene kasımda 50 TL'ye aldım. Genelde kulaklıkla oynadığımdan ETS için bana yetti. Aynı zamanda da Netflix'te bir sıkıntısını görmedim. İki eleştirim olacak; biri HB'deki fiyatı, diğeri ise USB ve jak girişinin ince-kısa kabloya sahip olması.

Geri
Yukarı