Samsung LS24R350FHMXUf 24" vs Acer Nitro VG240YBMIIx 23.8"

Leonmacion

Hectopat
Selamlar herkese. Yakın zamanda monitör almayı planlıyorum. Monitör almamın sebebi ben oyun oynayan ve laptop kullanan birisiyim Valorant, CS:GO tarzı oyunlar oynarken ekranın biraz küçük olması ve laptopun biraz uzak olmasından dolayı (arada klavye var yaklasık 45cm aralık) adamları görmekte zorlanıyorum. Bu yüzden de monitör alacağım bütçem maksimum 1000TL iki adet monitör buldum birisi başlıkta belirttiğim Samsung monitör diğeri ise Acer marka monitör şimdi benim aklıma takılan 3 şey var.
Ilk olarak laptop kullanıcısıyım ve laptop 1366X768 çözünürlükte oynatıyor oyunları monitör ise 1980X1080 bir sıkıntı oluşur mu ya da görüntü bulanık kötü olur mu?
İkinci olarak MS farkı iki monitörde 75Hz ama ben 60 Hz kullanıcagım laptopum gereği fakat Samsung monitör 5ms iken Acer marka monitör 1ms bu ikisinin farkını hisseder miyim ciddi bir şekildi ya da hisseder miyim?
Son olarak da bir merak ettiğim şey daha var çift monitör yapmayı düşünüyorum çift monitörden kastım bir laptopun ekranı bir de monitörün yani atıyorum laptop ekranında YouTube var sağa götürüp monitör ekranına getireceğim tam net anlatamadım ama anladığınızı umuyorum oyun oynarken ya da gündelik kullanımda etkiler mi ciddi açıdan FPS'imi ya da performansı mı? Laptopum çok iyi bir laptop değil kısaca özelliklerini söylemem gerekirse i5 6200U işlemci 6 GB RAM ve GT940M 2 GB ekran kartı var.
Önerilerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler aşağıya iki monitörün de linkini bırakacağım sağlıcakla kalın iyi geceler herkese.

Samsung marka monitör: https://www.hepsiburada.com/samsung-ls24r350fhmxuf-24-75hz-5ms-hdmi-d-sub-fhd-freesync-cercevesiz-ips-oyuncu-monitor-p-HBV00000TMFUF?magaza=Samsung Türkiye&wt_gl=cpc.6802.shop.elk.it-ssc&gclid=CjwKCAjw2uf2BRBpEiwA31VZj2TBsWI-GuDyxRL17ruYjTyae_d1DwQT0F5Dn9FADW-3xakvJsz3PxoCv1oQAvD_BwE.
Acer marka monitör: https://www.hepsiburada.com/acer-nitro-vg240ybmiix-23-8-75hz-1ms-hdmi-analog-freesync-full-hd-ips-monitor-p-HBV00000HW4ZO?magaza=BOZDAN Teknoloji&wt_gl=cpc.6802.shop.elk.it-ssc&gclid=CjwKCAjw2uf2BRBpEiwA31VZjzwzwmgkZYSnR3UuB-QLGL3AXDuQjxxFJ9_ITnG9f_nCICJxMd9WNhoCOcMQAvD_BwE.

Geri
Yukarı