Acer Nitro XV272S vs Philips 27M1N3200ZA/00 vs Gigabyte G24F-2

Bütçe
5000 6000
27 inç istiyorsan bu baktığın Gigabyte şahsen önerimdir. İlk satışa geldiği gün forumda monitörlerin arasına ekledim. Önerim olur kendisi.
Kafa kafaya rakibi olduğu AOC 27″ 27G2SPU/BK 165HZ 1MS HDMI DP FHD IPS GAMING MONITÖR – PcKolik.com | Gaming PC ve Bilgisayar Bileşenleri bu AOC'u da öneririm. Aralarında ki temel farklılıklar genel kullanıcıyı pek etkilemez.
24 inç'e düşeceksen 6K'ya HP Omen25i var. Daha fazla öneri ile kafan karışmasın.

Şu an AOC'a çok yükseldim hocam Amazon olduğu için taksit seçenekleri de güzel ama parlaklık değeri beni biraz düşündürdü G27F 2 400 AOC 250 çok fark eder mi sizce.

Şu an AOC'a çok yükseldim hocam Amazon olduğu için taksit seçenekleri de güzel ama parlaklık değeri beni biraz düşündürdü G27F 2 400 AOC 250 çok fark eder mi sizce.

Evet bu önemli bir faktördür.
Monitörün bulunduğu ortama ışık çok vuruyorsa yansımadan dolayı parlaklık seviyesi düşer ve ekran kararma yapar. Parlaklık bu yüzden önemlidir.
Eğer aydınlık bir ortama sahipseniz Gigabyte almanız daha avantaj sağlar.
Karanlık bir ortam için 250CD bile yeterli olduğu için AOC tercih edilebilir.
Seçim size bağlı.

Evet bu önemli bir faktördür.
Monitörün bulunduğu ortama ışık çok vuruyorsa yansımadan dolayı parlaklık seviyesi düşer ve ekran kararma yapar. Parlaklık bu yüzden önemlidir.
Eğer aydınlık bir ortama sahipseniz Gigabyte almanız daha avantaj sağlar.
Karanlık bir ortam için 250CD bile yeterli olduğu için AOC tercih edilebilir.
Seçim size bağlı.

Gerçekten kafa karıştırıcı bir durum cuma günü kartım dönecek o güne kadar fiyatlarda bir değişme olmaz ise AOC alacağım gibi şu an kullandığım monitör de AOC olduğu için daha iyi olur sanırım. Bu arada hocam iki monitöründe panel üreticilerini ve hangi panel kullanıldığını biliyorsanız söyler misiniz ya da bu konuyla ilgili hangi sitede bulurum bilgi verirseniz sevinirim sizi uğraştırıyorum kusura bakmayın.

Gerçekten kafa karıştırıcı bir durum cuma günü kartım dönecek o güne kadar fiyatlarda bir değişme olmaz ise AOC alacağım gibi şu an kullandığım monitör de AOC olduğu için daha iyi olur sanırım. Bu arada hocam iki monitöründe panel üreticilerini ve hangi panel kullanıldığını biliyorsanız söyler misiniz ya da bu konuyla ilgili hangi sitede bulurum bilgi verirseniz sevinirim sizi uğraştırıyorum kusura bakmayın.

user login Gigabyte'nin paneli bu. AOC'u bulamam. Bir ara forumda bir arkadaşım paylaşmıştı ama Rusça bir sayfaydı. Onu bulamam.

user login Gigabyte'nin paneli bu. AOC'u bulamam. Bir ara forumda bir arkadaşım paylaşmıştı ama Rusça bir sayfaydı. Onu bulamam.

Hocam Amazon'dan AOC olanı aldım ancak modeli farklıymış bu 27g2sp sizin söylediğiniz 27G2SPU/BK idi. Bunda hoparlör yokmuş. Neyse artık yapacak bir şey yok. Ölü piksel yok. Görüntü güzel kullanalım bakalım.

Hocam Amazon'dan AOC olanı aldım ancak modeli farklıymış bu 27g2sp sizin söylediğiniz 27G2SPU/BK idi. Bunda hoparlör yokmuş. Neyse artık yapacak bir şey yok. Ölü piksel yok. Görüntü güzel kullanalım bakalım.

Amazon linkini atar mısın? Nasıl farklıymış anlayamadım.

AOC 27G2SP hocam 27G2SP modeliymiş Amazon'da satılan yani 27G2SPU/BK değil. Ben aslında bunu görüp farkını sormuştum ama siz aynısı deyince bir şey demedim :)

Ben mesajımı unuttum ama korkacak bir şey yok. Monitör aynı monitör. Avrupa'da harfler farklılık gösterebiliyor.
Kaliteli monitördür. Güle güle kullanın. 👍

Ben mesajımı unuttum ama korkacak bir şey yok. Monitör aynı monitör. Avrupa'da harfler farklılık gösterebiliyor.
Kaliteli monitördür. Güle güle kullanın. 👍

Ufak farklılıklar var kontrast oranının 1100: 1 olması gibi diğerinden 1000'di. DCI-P3 97% diğerinde 94'dü gibi gibi. Teşekkürler👍

Geri
Yukarı