Acer Predator anakart değişimi mantıklı mı?

levosyr

Decapat
Daha fazla  
Laptopumu tamire verdim. Daha sorunun ne olduğu kesin olarak belli değil ama %90 anakart değişi mi yapmam gerekecek. Benim laptop Acer Predator triton 500. bu yıl 4. yılı sanırım. Biraz araştırdım genelde 400-600 dolar arası anakart fiyatları. Tamirci işçilik falan isteyip 600-700 istecek gibi geliyor. Sizce 4 yıllık bir laptopa (her ne kadar özellikleri iyi olsa da) bu fiyatı vermek mantıklı mı? Zira 1000$ civarında benzer sisteme sahip (belki daha iyi) yeni laptop almak var. Kendim alıp takmayı düşünüyorum ama daha önce hiç yapmadığım iş. Bir de used diye satılan anakartlar var daha ucuza. Ben bunların benimki gibi bozuk olup olmadığını nereden bileceğim ki. Belki adam bozulmuş anakartı satıyor e bayde. Çok zamanımda yok. 1 haftaya üniversite başlacak ve laptop kesin lazım. Oyun oynayan birisi olduğum içinde sıradan bir laptop almak istemiyorum. Öyle forum açıp tartışmak istedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam selam,benzer durumları ben de çok yaşadım. Benim için en mantıklı çözüm ders çalışabileceğim bir laptop ve oyunlarımı rahatlıkla kaldırabilen ve parçalarını rahat değiştirebileceğim modüler bir masaüstü bilgisayar idi. Bence bütçene uygun bir laptop al bu ikinci el macbook air de olabilir sana kalmış. Bir de sağlam bir masaüstü topla ya da hazır satılan sistemlerden al. Benim fikrim bu yönde. Laptopta oyun oynamaya hiç alışamadım ve çok zor geliyor küçücük ekranda.

Geri
Yukarı