Acer Predator CPU 92 derece

Kesin çözüm: Güç seçenekleri-kullandığın planın ayarlarını değiştir-gelişmiş güç ayarları-işlemci güç yönetimi-en yüksek işlemci durumu. Bu ayarı 90'a getir ve öyle dene. FPS'de çok büyük düşüş yaşamazsan böyle kullanmaya devam et. Sıcaklığa faydası ne kadar olacak bakalım. Tabii ki bunu ekran kartın normalde darboğaz olmuyorsa yap. 12 senelik laptopta ,termal macunun m'si kalmamış, bunu düşürdüm ve sıcaklık 30 derece düştü. Darboğaz olmayacak kadar indirebilirsin. Ama dikkat et ayarı çok düşürme. 75'in altı tehlikeli.

@STEEL @Seradotwav @xbea @ExecutioneR_ @İbrahimEren1 @Burhanglrsoy ilgilendiğiniz için teşekkür ederim. Destiny 2 açtıktan 3/4 dakika sonra CPU otomatik 91 dereceye çıkıyor 15/20 dakika sonra 92 oluyor. GPU ve sistem sıcaklığı gayet normal 65/74 derece arası gidip geliyor. Sizce bu CPU sıcaklığı çok sıkıntılı mı? Ayrıca LOL ve Minecraft yükleyebildim bu oyunlarda ise fan hızı normalde iken ortalama 75/84 derece arası gidip geldi sıcaklık. Forumlarda araştırdığım kadarı ile Acer Predator 98 dereceye kadar normal sayılabilecek şekilde tasarlanmış. Sanırım Destiny 2 çok çok yapay zeka barındırdığı için bu derecelere çıkıyor CPU. Siz ne dersiniz?

@STEEL @Seradotwav @xbea @ExecutioneR_ @İbrahimEren1 @Burhanglrsoy ilgilendiğiniz için teşekkür ederim. Destiny 2 açtıktan 3/4 dakika sonra CPU otomatik 91 dereceye çıkıyor 15/20 dakika sonra 92 oluyor. GPU ve sistem sıcaklığı gayet normal 65/74 derece arası gidip geliyor. Sizce bu CPU sıcaklığı çok sıkıntılı mı? Ayrıca LoL ve Minecraft yükleyebildim bu oyunlarda ise fan hızı normalde iken ortalama 75/84 derece arası gidip geldi sıcaklık. Forumlarda araştırdığım kadarı ile Acer Predator 98 dereceye kadar normal sayılabilecek şekilde tasarlanmış. Sanırım Destiny 2 çok çok yapay zeka barındırdığı için bu derecelere çıkıyor CPU. Siz ne dersiniz?

LoL High-Ultra ayarlarda en düşük 75, en yüksek 84 derece görmüş anladığım kadarıyla. Eğer 84 derece nadiren gördüyse normal denebilir ama 84 hep çıktıysa gene biraz fazla ısınıyor diyebilirim bence. Onun dışında Destiny 2 oynamadım bu yüzden yapay zeka ağırlıklı bir oyun olup olmadığını bilmiyorum. Eğer dediğiniz gibi yapay zeka ağırlıklı bir oyun ise bu normal.

LoL High-Ultra ayarlarda en düşük 75, en yüksek 84 derece görmüş anladığım kadarıyla. Eğer 84 derece nadiren gördüyse normal denebilir ama 84 hep çıktıysa gene biraz fazla ısınıyor diyebilirim bence. Onun dışında Destiny 2 oynamadım bu yüzden yapay zeka ağırlıklı bir oyun olup olmadığını bilmiyorum. Eğer dediğiniz gibi yapay zeka ağırlıklı bir oyun ise bu normal.
Bir kaç fan ayarı ile LOL'de Ultra ayarlarda 72/73 dereceye sabitlendi. Destiny 2 halan daha aynı fakat dediğim gibi CPU zorlayan bir oyun olduğu için, yardımın için teşekkürler.

Birkaç fan ayarı ile LoL'de Ultra ayarlarda 72/73 dereceye sabitlendi. Destiny 2 halan daha aynı fakat dediğim gibi CPU zorlayan bir oyun olduğu için, yardımın için teşekkürler.

O zaman iyi 72/73 güzel değerler. Sorun kalmadıysa hayırlı bir şekilde kullanmanız dileğiyle.

Hocam notebeook aliyorsaniz yuksek sicakligi goz onunde bulundurmus olursunuz. Ayrica 70 derece oyun için sicakliklara sahip kimse bana notebook gosteremez. Turbo Boost fan ozelligiyle bile zor bir durum. Lenovo Legion'un yeni versiyonu 80 derece islemci sicakligina sahipti onun daha altini gormedim hiçbir notebook da.

Hocam notebeook aliyorsaniz yuksek sicakligi goz onunde bulundurmus olursunuz. Ayrica 70 derece oyun için sicakliklara sahip kimse bana notebook gosteremez. Turbo Boost fan ozelligiyle bile zor bir durum. Lenovo Legion'un yeni versiyonu 80 derece islemci sicakligina sahipti onun daha altini gormedim hiçbir notebook da.
Teşekkür ederim, orta derece fan ayarlarında LOL Ultra'da dediğim gibi minimum 72 maksimum 76 oluyor şuan. Uzun oyun süresi dahil. Fakat tamamen CPU yüklenen oyunlarda dediğim gibi Destiny 2 gibi CPU 91 derecede sabit kalıyor.

Geri
Yukarı