Acer Predator Helios 300 düşük FPS

spykobra

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Acer Predator Helios 300 var RTX 2070 Max-Q ekran kartı, i7 10750H, 16 GB RAM var ama oyunlarda FPS sorunu oluyor. İnternetten laptopların oyun Benchmark testlerine bakıyorum RTX 2060 için olanlara, aynı ayarlarda benim laptoptan daha fazla FPS veriyor. Örneğin GTA 5'de aynı ayarlarda yaklaşık 10 FPS fark ediyor. Hele ki bu videoda CS:GO'da en düşük ayarlarda ortalama FPS 315 veriyor ama bende de en düşük ayarlarda 200 FPS veriyor. Anlamadım doğrusu.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

NOT: Tüm driverlarım kurulu ve güncel.

Userbenchmark testi de yaptım bir sorun göstermedi:

UserBenchmarks: Game 88%, Desk 96%, Work 80%
CPU: Intel Core i7-10750H - 93.4%
GPU: NVIDIA GeForce RTX 2070 with Max-Q Design - 94.4%
SSD: NVMe WDC PC sn730 SDB 1TB - 223%
RAM: Micron 16ATF2G64HZ-3G2J1 1x16 GB - 52.3%
MBD: Acer Predator PH317-54

Sorun ne olabilir ki böyle bir durum var?

Cihazınız çok ısınıyor mu? Kaç derece oluyor oyunlarda?

Birde tek kanal ram olduğu için olabilir. Çift kanal ram daha iyi performans verir.

Cihazınız çok ısınıyor mu? Kaç derece oluyor oyunlarda?

Birde tek kanal ram olduğu için olabilir. Çift kanal ram daha iyi performans verir.
işlemci 80 dereceyi geçtiğini görmedim daha. Ekran kartı da 70lerde geziniyor. Tek 16 nın olması rtx 2060 daha kötü performans vereceğini hiç zannetmiyorum.

Hocam 2*8 ile tek 16 RAM CS:GO'da 100 FPS fark ettirmez istiyorsan aç YouTube'da videolarını izle. Fark ettireceği oyunlarda maximum 3-4 FPS'dir.

Ben bu zamana kadar tek kanaldan çift kanala geçen kim varsa hep performans artışı aldığını gördüm. Bu performans artışı da sizin dediğiniz gibi 3-4 FPS değildi. Yine de siz bilirsiniz.

Ben bu zamana kadar tek kanaldan çift kanala geçen kim varsa hep performans artışı aldığını gördüm. Bu performans artışı da sizin dediğiniz gibi 3-4 FPS değildi. Yine de siz bilirsiniz.
hocam bilgiayardan pek anlamadığınız belli, laptoplarda 2*8 ile tek 16 nın pek bi farkı yoktur masaüstü değil bu LAPTOP konuda belirttim zaten. 2*8 in laptoplarda oyunlarda maximum oynatacağı fps farkı 3-4dür. o da bazı oyunlarda.

Sorunu çözebildiniz mi? bire bir aynı laptopu kullanıyorum. Yeni temizlik ve macun değişimi yapıldı fakat işlemcim 3.5 mhz de sabit kalıp turbo açınca 3.6 mhz çıkıyor sıcaklık işe maximum 92 dereceyi gördüm. Lütfen bilgisi olan yazabilir mi?

Geri
Yukarı